Ewa Banaś – Krzywińska i Monika Wilczyńska

Aktualności i Nowości Książkowe

ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW

Do najważniejszych działań Multiteki, czyli PAŁACOWEJ BIBLIOTEKI, należy inspirowanie czytelnictwa. I tak się dzieje. Z księgozbioru mogą korzystać uczestnicy zajęć, ich rodzice oraz pracownicy naszej placówki.

Na półkach znajdują się książki dla dorosłych i dla dzieci, w tym wiele nowości dla najmłodszych oraz lektury dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Dzięki wsparciu Rady Rodziców systematycznie uzupełniamy nasze zbiory.

Włączamy się w każde przedsięwzięcie związane z książkami, które odbywa się w naszej placówce. Uczestniczymy w rozbudzaniu pasji czytania u najmłodszych, czego efektem był realizowany w latach  2012 -2021 projekt WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE w Akademii Edukacji Przedszkolaka. Od roku szkolnego 2021/2022 projekt kontynuujemy w innych pracowniach Pałacu Młodzieży.

Cykl spotkań (w latach 2013-2016) pt. SOBOTA W PAŁACU, podczas których prezentowaliśmy ciekawe nowości książkowe dla młodych czytelników, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Krótkie, bogato ilustrowane opowieści były punktem wyjścia do wielu wspaniałych zabaw rytmicznych i plastycznych.

Od pierwszej edycji (w 2017 r.) wspieramy organizację Pałacowego Uniwersytetu Fantastycznego, by w programie Katedry Liter Żywych nie zabrakło autorów piszących fantastyczne książki.

W wyniku współpracy z literatami ze szczecińskiego Oddziału Związku Literatów Polskich od 2010 r. w Pałacu Młodzieży odbywają się wieczory literackie. Ideą spotkań jest prezentowanie literatów szczecińskich i nie tylko, w środowisku lokalnym. Pałac pragnie przybliżyć nauczycielom, młodzieży, ale też szerszemu gronu miłośników literatury postacie poetów, prozaików, powieściopisarzy, w tym marynistów; dramatopisarzy i dziennikarzy. Cykl W Pałacu Literacko, czyli spotkania z twórcami służą nie tylko poznawaniu, czy przypomnieniu znakomitych ludzi pióra i ich dzieł, ale są także  miejscem, gdzie swój warsztat twórczy mogą kształtować i rozwijać młodzi ludzie zainteresowani literaturą. Radą i swoim doświadczeniem służą im właśnie prezentowani literaci.

 

Godziny otwarcia MULTITEKI/PAŁACOWEJ BIBLIOTEKI
W CZASIE FERII ZIMOWYCH ORAZ WAKACJI MULTITEKA NIECZYNNA
tel. 91 422 52 61 w. 36

  Pn Wt Śr Czw Pt Sb
             
Monika Wilczyńska 8:00-16:00 8:00-16:00 8:00-16:00 8.00:00-16:00 8:00-16:00  
Ewa Banaś – Krzywińska      15:15-19:00 16:00-19:00    

Informacje o zmianach godzin pracy znajdują się w dziale
NAUCZYCIELE NIEOBECNI