Pałac Młodzieży w SzczecinieSzczeciński Pałac Młodzieży powstał z inicjatywy działaczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W maju 1950 r. powołano Komitet Organizacyjny, który zajął się tworzeniem Pałacu Kultury Młodzieży (taką pierwotnie nazwę zaproponowano). Po wielu kłopotach i trudach, związanych z adaptacją i przystosowaniem budynków przy al. Wojska Polskiego dla potrzeb placówki zajęć pozalekcyjnych, w dniu 7 listopada 1950 roku nastąpiło otwarcie PAŁACU DZIECKA z udziałem wiceministra oświaty Ignacego Klimaszewskiego.

W 1951 roku Szczecińskie Okręg TPD przekazał Pałac Kultury Młodzieży Ministerstwu Oświaty, które nadało placówce status i nazwę PAŁAC MŁODZIEŻY.

1 września 2008 roku Pałac Młodzieży otworzył swoje podwoje w nowej siedzibie przy Al. Piastów 7. Budynek do którego przeniesiono Pałac, jest obiektem wpisanym na listę zabytków Szczecina i ma własną, ciekawą historię.

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie jest placówką oświatową z 70-letnią tradycją. Z naszej oferty korzysta rocznie około 1500 stałych uczestników. Jeszcze większa grupa mieszkańców Szczecina, spotyka się na różnorodnych imprezach ciekawie spędzając czas wolny.

Nasza oferta skierowana jest do różnych grup wiekowych. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym rozwijają swoje pasje i zainteresowania w pracowniach Artystycznych, Naukowo-Technicznych, Sportowych, Turystyki i Rekreacji oraz Edukacji Morskiej. Wykwalifikowana kadra pomaga „rozwinąć skrzydła” i uwierzyć w siebie każdemu kto przychodzi na zajęcia.
Ferie zimowe i wakacje również spędzamy razem. Organizujemy m.in. warsztaty wyjazdowe dla uczestników zajęć stałych a dla tych, którzy jeszcze niewiele o nas wiedzą przygotowujemy specjalną ofertę na czas przerwy od nauki w szkole.

 

OBCHODY 70-lecia PAŁACU MŁODZIEŻY

https://palac.szczecin.pl/category/70-lecie-palacu-mlodziezy/