Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji
Al. Piastów 7, Szczecin
tel: 91 422 52 61
fax: 91 422 52 62
e-mail: centrum.zdja@palac.szczecin.pl

CENTRUM ZASOBÓW NIECZYNNE DO ODWOŁANIA.
WYPOŻYCZONE KSIĄŻKI I MATERIAŁY MOŻNA ODDAWAĆ DO MULTITEKI (s. 105)

Aktualności ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW
Formularz rejestracyjny


W CZASIE FERII ZIMOWYCH ORAZ WAKACJI CENTRUM NIECZYNNE

Pierwsze Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (Young Learners Resource Center) powstało w Warszawie w listopadzie 2006 roku. Placówkę utworzono przy pomocy Ambasady USA w ramach programu English Language Fellow, sponsorowanego i administrowanego przez Biuro Kultury i Edukacji Departamentu Stanu oraz Centrum Edukacji i Rozwoju Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Program ten zakłada wspieranie nauki języka angielskiego na całym świecie.

W grudniu 2007 roku zostało zawarte porozumienie między Ambasadą USA oraz Gminą Miasto Szczecin w sprawie powołania i wspólnego prowadzenia Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego w naszym mieście. Szczecińska placówka jest włączona w struktury Pałacu Młodzieży.

Zadaniem Centrum jest pomoc nauczycielom języka angielskiego, zwłaszcza tym, którzy uczą w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej. Nie tylko oni jednak znajdą tu coś dla siebie – Centrum dysponuje wieloma różnorodnymi materiałami przydatnymi do pracy również ze starszymi dziećmi – książkami, poradnikami metodycznymi, podręcznikami, słownikami itp. Ponadto w Centrum odbywają się szkolenia i warsztaty, podczas których nauczyciele mogą poznawać nowe metody nauczania i doskonalić swoje umiejętności dydaktyczne. W planach mamy także nieformalne spotkania w celu wymiany doświadczeń i pomysłów, konkursy językowe dla najmłodszych oraz inne działania, wynikające z bieżących potrzeb nauczycieli.
Zapraszamy także do organizowania lekcji w Centrum – dla dzieci może stać się ona ciekawą wycieczką, podczas której będą mogły same pooglądać lub poczytać książeczki.

Materiały znajdujące się w Centrum można na miejscu skopiować albo wypożyczyć na lekcje. Szczególnie polecamy różnego typu historyjki i rymowanki dla dzieci. Niektóre z książek mają specyficzne, duże rozmiary (około 50x50cm), co znakomicie przykuwa uwagę najmłodszych, ułatwia kojarzenie i uatrakcyjnia zajęcia. Większość jest dodatkowo wyposażona w kasetę lub płytę CD. Posiadamy również zestawy złożone z jednej dużej książki i sześciu małych, które mogą być wykorzystane do pracy w grupach.

Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia Centrum jest urządzenie służące do wycinania różnych kształtów w oparciu o specjalne matryce. Dzięki niemu w kilka minut można przygotować pomoce w postaci figur z papieru, kartonu, folii, tkaniny itp., po czym wykorzystać je na lekcji według własnego pomysłu – do kolorowania przez dzieci, obrysowywania, demonstrowania kształtów itd. Zachęcamy do zapoznania się ze spisem tytułów książek oraz wzorów do wycinarki, które są aktualnie dostępne.

W naszej ofercie jest wiele innych materiałów dydaktycznych i kolekcja ta będzie się systematycznie powiększała.

Serdecznie zapraszamy do złożenia wizyty w Centrum i przekonania się, co mamy Państwu do zaproponowania.