„Wyspa Piotrusia Pana” – Jubileusz Pałacu Młodzieży
28 kwietnia 2015 r. Pałac Młodzieży świętował swoje 65-lecie. Z tej okazji na scenie Opery na Zamku odbyło się widowisko wg scenariusza i w reżyserii Marcela Mroczka – byłego uczestnika pracowni teatralnej a dziś jednego z nauczycieli Pałacu Młodzieży.
Uroczystość obchodów 65-lecia Pałacu Młodzieży zgromadziła liczną publiczność. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele władz miasta i Wydziału Oświaty, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych oraz rodzice i najbliżsi dzieci i młodzieży występującej na scenie.
Przygotowanie widowiska „Wyspa Piotrusia Pana”, w którym wzięło udział wiele pałacowych pracowni było bardzo pracochłonnym przedsięwzięciem. Na scenie wystąpiło 140 osób! W trakcie występów wykorzystano wiele języków sztuki: słowo, śpiew, taniec, muzykę i oprawę sceniczną. „Wyspa Piotrusia Pana” to dialog z widzem o wadze i znaczeniu różnorodności w otaczającym nas świecie. Dzisiejszy Pałac Młodzieży możemy porównać do Nibylandii, która przepełniona jest różnymi kulturami:piracką, indiańską, syrenią….
Ta różnorodność jest gwarancją, że młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mogli odnaleźć tu kawałek „swojego świata” by realizować swoje pasje i marzenia.
W widowisku udział wzięli uczestnicy:
- Pracowni Teatralnej – op. art. Marcel Mroczek
- Pracowni Tańca Nowoczesnego – op.art. Aneta Pilarska
- Pracowni gimnastyczno – artystyczna – op. art. Dorota Linder – Baran
- Pracowni Tańca Etnicznego – op. art. Justyna Kozłowska
- Pracowni Tańca Współczesnego – op. art. Ewa Szachoń
- Pracowni Wokalnej – op. art. Dariusz Chmielewski
- Pracowni Muzycznej – op. art. Mariusz Zygmunt
- Pracowni Muzyki Etnicznej – op. art. Ryszard Dziubak
Scenariusz (na motywach powieści J.M. Barrie’go) i reżyseria Marcel Mroczek.
Więcej o Pałacu – TUTAJ
Relacja filmowa – TUTAJ
tekst: MW
zdjęcia: Iwona Sarnicka
You must be logged in to post a comment.