Nauczyciel: Marcel Mroczek Aktualności

 


PLAN NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Marcel Mroczek (docx 29 kb)
Marcel Mroczek (pdf 83 kb)


Teatrzyk Bohaterek i Bohaterów (7 – 10 lat)

Grupa teatralno-dramowa dla dzieci inspirowana książkami Przemka Staronia „Szkoła Bohaterek i Bohaterów”. Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy będą mieli za zadanie zmierzyć się z jakimś problemem życia codziennego i z pomocą wrodzonej ekspresji aktorskiej postarać się go zainscenizować oraz rozwiązać. Wszystko za sprawą ćwiczeń i zabaw z zakresu biblioterapii, bajkoterapii, arteterapii i dramy edukacyjnej. Celem grupy nie jest stworzenie spektaklu teatralnego, lecz przygotowanie młodego człowieka do życia w teatrze codzienności poprzez improwizowaną zabawę oraz w bezpiecznej, wolnej od osądów przestrzeni.

Pomorska Trupa Pałacowa, grupa początkująca (14 – 19 lat)

Młodzieżowy zespół teatralny skupiony wokół rozczytywaniu literatury. Fundamentem każdej artystycznej pracy jest współczesny problem społeczny oraz psychologiczna praca z rolą. Uczestniczki i uczestnicy poznają na zajęciach podstawy emisji głosu, kulturę i higienę mowy, analizują przydzielone postacie i urzeczywistniają je na scenie. Siłą napędową wszystkiego jest konflikt sceniczny, który z poznaną wiedzą ożywiają i prezentują podczas spektaklu. Efektem wspólnej pracy jest spektakl konkursowy zgłaszany na festiwale i przeglądy teatralne.

Teatr Ruchu i Maski Maszkaron, grupa zaawansowana (14 – 19 lat)

Młodzieżowy zespół teatralny skupiony wokół zagadnienia plastyki ruchu oraz teatru maski. Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy rozwijają własną świadomość ciała, starają się rozczytywać tekst literacki poprzez ruch oraz symbolizację postaci. W czasie zajęć korzysta się z elementów teatru plastyki (lalek), teatru tańca i ruchu, teatru pantomimy, teatru fizycznego i teatru improwizacji. Efektem wspólnej pracy jest spektakl konkursowy zgłaszany na festiwale i przeglądy teatralne.

Teatr Opowieści Rolplej Junior (10 – 14 lat)

Dziecięca grupa teatralna skupiona wokół zagadnienia storytellingu, czyli żywego opowiadania historii. Uczestniczki i uczestnicy poznają różne teatralne i parateatralne sposoby snucia opowieści, m.in. gawędziarstwo, japoński teatr ilustracji (kamishibai), narracyjne gry fabularne (RPG). Podczas zajęć poznają podstawy wyraźnego i plastycznego mówienia, tworzą i improwizują historie z wykorzystaniem gier planszowych i karcianych, ćwiczą i nabywają pewność siebie podczas wystąpień publicznych. Oprócz języka teatru odkrywają również język sztuk plastycznych.

Teatr Opowieści Rolplej (14 – 19 lat)

Młodzieżowa grupa teatralna, której podstawowym zadaniem jest nabycie umiejętności planowania, tworzenia oraz przedstawiania różnego rodzaju historii (storytelling). Poprzez teatralne zadania oraz improwizację uczestniczki i uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się kultury i higieny mowy, poznają podstawy snucia opowieści oraz odkrywają świat gawędziarstwa i autoprezentacji. W zakres działań wchodzą zarówno krótkie monodramy jak i zaawansowane narracyjne gry fabularne (RPG). Osoby uczestniczące wraz z postępem własnych umiejętności uczą się, jak sprawić, by ich opowieści rodziła się w umysłach słuchaczy.