
Nauczyciel: Przemysław Kusztykiewicz
Aktualności
PLANY NA ROK SZKOLNY 2022/2023 Kusztykiewicz Przemysław (.docx 30 kb) Kusztykiewicz Przemysław (.pdf 87 kb)
GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELA DLA UCZESTNIKÓW I RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Kusztykiewicz Przemysław (.pdf 77 kb)
Kusztykiewicz Przemysław ( .doc 58 kb)
Karate to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała (synchronizacji oddechu, napięcia i rozluźnienia mięśni i dynamiki całego ciała) niż siły mięśni rąk i nóg. Uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność.
Właściwie przeprowadzony trening karate jest sprzyjającą formą zaspokajania naturalnych potrzeb młodego organizmu. Celem nadrzędnym jest stwarzanie warunków dla wszechstronnego rozwoju całego organizmu dziecka. Ćwiczący mają możliwość nabywania nowych, niecodziennych form ruchu. Podstawą jest właściwa pozycja ciała, zgranie oddechu z ruchem, właściwe rozluźnianie i napinanie mięśni, odpowiedni wewnętrzny stan psychiczny.
Pracownia Karate jest członkiem Japan Karate Association (JKA). JKA jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych i technicznie najskuteczniejszych organizacji karate na świecie. Równocześnie jest najstarszym na świecie związkiem Shotokan Karate. Została założona w 1955 roku, a jej współtwórcą był założyciel szkoły Shotokan Karate, sam Gichin Funakoshi. JKA stanowiła dzieło wszystkich, którzy już dwadzieścia lat wcześniej zaczęli intensywnie ćwiczyć karate pod kierunkiem Gichina Funakoshi i jego syna Yoshitaki. Sam Gichin Funakoshi pełnił w związku funkcję Głównego Instruktora.. Japan Karate Association zrzesza 156 krajów z całego świata. Ilość ćwiczących określa się na ponad 24 miliony. Ważna jest jednak nie tylko masowość uprawiania karate. Szczególny nacisk kładzie JKA na przemyślaną strukturę dydaktyczną, dotyczącą nauczania Shotokan Karate. Ponadto JKA wyróżnia się dzięki opracowywaniu i publikowaniu podręczników, materiałów i filmów szkoleniowych, przyczyniając się w ten sposób do standaryzacji techniki karate. Instruktorzy JKA kładą równomierny nacisk na rozwój fizyczny i psychiczny adeptów karate, nie stroniąc od studiów anatomii, motoryki i kultury fizycznej w ogólnym tego słowa znaczeniu.
You must be logged in to post a comment.