Akademia Edukacji Przedszkolaka

Nauczyciele: Maria Tarsa, Magdalena CzerniawskaWioletta Królikowska, Kamila Jabłońska, Anna Kozłowska, Magdalena Sobczyńska, Marcin Kurylak

Aktualności

Pałac Młodzieży w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 3 lat (rok ur. 2013), 4 lat (rok ur. 2012)
oraz 5-latki (rok ur. 2011) do uczestnictwa w zajęciach Akademii Edukacji Przedszkolaka
w roku szkolnym 2016/2017.

Zajęcia odbywają się w systemie czterogodzinnym i pięciogodzinnym.

GRUPA I – 3-4 – latki, 8.00 – 12.00 /Kamila Jabłońska, Wioletta Królikowska/
GRUPA II – 5 – latki, 7.30 – 12.30 /Maria Tarsa/
GRUPA III – 3-4 – latki, 12.30 – 16.30 /Magdalena Czerniawska/

Akademia Edukacji Przedszkolaka w Pałacu Młodzieży to miejsce sprawdzone i przyjazne dzieciom. Jednym z kluczowych działań są zajęcia oparte na podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Wykwalifikowana kadra dba o wszechstronny rozwój przedszkolaków wykorzystując w swojej pracy nowoczesne metody nauczania m.in. „Dziecięcą matematykę” prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, pedagogikę zabawy KLANZA i gimnastykę twórczą.

Pałacowa Akademia to dobry start dla maluchów. Różnorodny repertuar zabaw i zajęć w przyjaznej atmosferze, pomaga dziecku szybko zaaklimatyzować się w grupie. Od 2008 r. zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i działań, które wspierają rozwój dzieci i edukują poprzez zabawę.

AEP - kadra 2016 2017

PROJEKTY ZREALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 • WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE
 • SPOTKANIA Z TAŃCEM ETNICZNYM
 • MAŁY KARATEKA
 • PAŁACOWA AKADEMIA ZDROWIA
 • ZABAWY NA CZTERY ŁAPY – DOGOTERAPIA
 • PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE – „TEATR DZIECIOM”

Poza edukacją przedszkolną wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach rytmicznych, plastycznych i uczą się języków obcych.

 • EDUKACJA PRZEDSZKOLNA – w swojej pracy nauczyciele wykorzystują nowoczesne metody nauczania m.in. „Dziecięcą matematykę” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, „Metodę Ruchu Rozwijającego” Weroniki Sherborne, elementy „Metody Dobrego Startu” prof. Marty Bogdanowicz oraz pedagogikę zabawy KLANZA i gimnastykę twórczą.
 • RYTMIKA – rozbudza zainteresowania i wyobraźnię muzyczną dziecka, kształtuje poczucie rytmu. Zajęcia mają działanie terapeutyczne, dobrze wpływają na ogólny rozwój, zarówno fizyczny, intelektualny i emocjonalny. Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują metody Carla Orffa, Metodę Dobrego Startu, gimnastyki twórczej Rudolfa Labana oraz techniki relaksacyjne, które są skuteczną formą kształtowania pozytywnych emocji, pozwalają redukować stres i lęki. Przedszkolaki poznają nowe instrumenty, uczą się śpiewu i tańca w grupie. Podczas cyklicznych spotkań prezentują swoje umiejętności przed rodzicami.
rytmika1 rytmika 2
 •  PLASTYKA – zajęcia plastyczne w Akademii to przede wszystkim twórcza zabawa – poprzez zabawę edukacja – a w razie potrzeby – również terapia przez sztukę. Spotkania mają na celu rozbudzenie wrażliwości dziecka, pobudzanie różnych zmysłów – wzroku, dotyku, zapachu, słuchu, ponieważ dziecko poznaje świat poprzez zmysły. Od rozwoju sfery motorycznej jest ściśle uzależniony rozwój psychiczny. Praca z ręką wpływa na rozwój mowy, na motorykę dużą, na pamięć, na sferę emocjonalną…. Dlatego malujemy i rysujemy palcami, dłońmi, na małych i dużych formatach, na niestandardowych kształtach, wykorzystujemy różne struktury, faktury i materiały. Lepimy z gliny, gnieciemy gazety, a kiedy trzeba stukamy młotkiem.
  Rysowanie pomaga dziecku wyrazić emocje, uczy, jak radzić sobie ze swoimi emocjami. Stosowanie elementów arteterapii daje możliwość dotarcia do dziecka nieśmiałego czy dziecka z dysfunkcjami, pomaga komunikować się z nim (lub: wspomaga komunikację).
  W pracy plastycznej nie jest najważniejszy efekt – ważna jest droga, proces tworzenia, czas, w którym dziecko rysuje, lepi, maluje, najważniejsze są przeżycia towarzyszące tworzeniu. A wtedy, przy okazji, powstają małe i duże dzieła.
plastyka 1 plastyka 05
 •  JĘZYK ANGIELSKI I JĘZYK WŁOSKI – Nauka języków obcych stymuluje rozwój mowy i ma właściwości logopedyczne. Zajęcia prowadzone są jako forma zabawy z językiem, w oparciu o muzykę i ruch z wykorzystaniem licznych rekwizytów oraz gier. W trakcie zajęć przedszkolaki „zanurzają się w języku” i szybko uczą się nowych słów poprzez piosenki i wiersze. Chętnie słuchają opowieści czytanych przez nauczycieli oraz poznają inne tradycje i zwyczaje.
angielski włoski

Jeśli tylko pogoda nam sprzyja z prawdziwą radością jeździmy na plac zabaw do PP nr 20, gdzie można wybiegać się i wybawić na świeżym powietrzu.

Opłata na Radę Rodziców w nowym roku szkolnym 2016/2017:

 • GRUPA I 3-4 – latki – 100 zł
 • GRUPA II 5 – latki – 140 zł
 • GRUPA III 3-4 – latki – 100 zł