Nauczyciele:   Wioletta Królikowska, Kamila Jabłońska, Anna Kozłowska, Magdalena Kucharska, Iga Kamela, Marcin Kurylak

Pomoc nauczyciela: Marzena Konefał

Aktualności

 

 

rok szkolny 2020/2021

grupa I KANGURKI
4-5 latki (rok ur. 2015, 2016)

n-le: Wioletta Królikowska, Kamila Jabłońska

pomoc: Marzena Konefał
Zajęcia od poniedziałku do piątku
7:30-14:15, sala 304

zajęcia dodatkowe: rytmika, warsztaty rozwoju plastycznego, z angielskim przez świat


Akademia Edukacji Przedszkolaka w Pałacu Młodzieży
to miejsce sprawdzone i przyjazne dzieciom. Jednym z kluczowych działań są zajęcia oparte na podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Wykwalifikowana kadra dba o wszechstronny rozwój przedszkolaków wykorzystując w swojej pracy nowoczesne metody nauczania, pedagogikę zabawy KLANZA i gimnastykę twórczą.
Pałacowa Akademia to dobry start dla maluchów. Różnorodny repertuar zabaw i zajęć /język angielski, rytmika, plastyka, zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej/ w przyjaznej atmosferze, pomaga dziecku szybko zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwój emocjonalny i muzyczny. Pomagają w tym zajęcia rytmiczne. Rozwój logopedyczny wspierają m.in. zajęcia z języka angielskiego.

Od 2008 r. zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i działań, które wspierają rozwój dzieci i edukują poprzez zabawę: m.in. WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, SPOTKANIA Z TAŃCEM ETNICZNYM, MAŁY KARATEKA, PAŁACOWA AKADEMIA ZDROWIA, ZABAWY NA CZTERY ŁAPY – DOGOTERAPIA, PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE – „TEATR DZIECIOM”, SPOTKANIA Z TEATREM I MUZYKĄ. DODO W PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA.

W naszej pałacowej Akademii świętujemy urodziny przedszkolaków, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, bawimy się na Balu Jesieni. Uczestnicy Akademii Edukacji Przedszkolaka mogą korzystać z zasobów pałacowej Multiteki, która oferuje wiele ciekawych książek oraz audiobooków dla przedszkolaków.

Sześciogodzinne zajęcia to dobre rozwiązanie dla dzieci mających problem z adaptacją w grupie.
Z naszej oferty bardzo często korzystają również dzieci objęte specyficzną rodzajem diety, gdyż w trakcie przerwy  na posiłek, zjadają  dania przygotowane wcześniej w domu, przez rodziców.

Poza edukacją przedszkolną wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach sportowych, rytmicznych, plastycznych i uczą się języka angielskiego.

  • EDUKACJA PRZEDSZKOLNA – w swojej pracy nauczyciele wykorzystują nowoczesne metody nauczania m.in. „Dziecięcą matematykę” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, „Metodę Ruchu Rozwijającego” Weroniki Sherborne, elementy „Metody Dobrego Startu” prof. Marty Bogdanowicz oraz pedagogikę zabawy KLANZA i gimnastykę twórczą.
  • RYTMIKA – rozbudza zainteresowania i wyobraźnię muzyczną dziecka, kształtuje poczucie rytmu. Zajęcia mają działanie terapeutyczne, dobrze wpływają na ogólny rozwój, zarówno fizyczny, intelektualny i emocjonalny. Nauczyciele w swojej pracy wykorzystują metody Carla Orffa, Metodę Dobrego Startu, gimnastyki twórczej Rudolfa Labana oraz techniki relaksacyjne, które są skuteczną formą kształtowania pozytywnych emocji, pozwalają redukować stres i lęki. Przedszkolaki poznają nowe instrumenty, uczą się śpiewu i tańca w grupie. Podczas cyklicznych spotkań prezentują swoje umiejętności przed rodzicami.
  • WARSZTATY ROZWOJU PLASTYCZNEGO – zajęcia plastyczne w Akademii to przede wszystkim twórcza zabawa – poprzez zabawę edukacja – a w razie potrzeby – również terapia przez sztukę. Spotkania mają na celu rozbudzenie wrażliwości dziecka, pobudzanie różnych zmysłów – wzroku, dotyku, zapachu, słuchu, ponieważ dziecko poznaje świat poprzez zmysły. Od rozwoju sfery motorycznej jest ściśle uzależniony rozwój psychiczny. Praca z ręką wpływa na rozwój mowy, na motorykę dużą, na pamięć, na sferę emocjonalną…. Dlatego malujemy i rysujemy palcami, dłońmi, na małych i dużych formatach, na niestandardowych kształtach, wykorzystujemy różne struktury, faktury i materiały. Lepimy z gliny, gnieciemy gazety, a kiedy trzeba stukamy młotkiem.
    Rysowanie pomaga dziecku wyrazić emocje, uczy, jak radzić sobie ze swoimi emocjami. Stosowanie elementów arteterapii daje możliwość dotarcia do dziecka nieśmiałego czy dziecka z dysfunkcjami, pomaga komunikować się z nim (lub: wspomaga komunikację).
    W pracy plastycznej nie jest najważniejszy efekt – ważna jest droga, proces tworzenia, czas, w którym dziecko rysuje, lepi, maluje, najważniejsze są przeżycia towarzyszące tworzeniu. A wtedy, przy okazji, powstają małe i duże dzieła.
  • Z ANGIELSKIM PRZEZ ŚWIAT – nauka języków obcych stymuluje rozwój mowy i ma właściwości logopedyczne. Zajęcia prowadzone są jako forma zabawy z językiem, w oparciu o muzykę i ruch z wykorzystaniem licznych rekwizytów oraz gier. W trakcie zajęć przedszkolaki „zanurzają się w języku” i szybko uczą się nowych słów poprzez piosenki i wiersze. Chętnie słuchają opowieści czytanych przez nauczycieli oraz poznają inne tradycje i zwyczaje.


Projekty realizowane w roku szkolnym 2020/2021

  • SPOTKANIA Z TEATREM I MUZYKĄ  – w tym roku szkolnym, w ramach cyklu dzieci obejrzą siedem przedstawień w wykonaniu Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. Nazwa teatru wywodzi się od nazwiska pomysłodawcy i założyciela teatru, szczecińskiego aktora oraz wokalisty, Jakuba Gwita.
  • WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE – w ramach projektu realizowanego wspólnie z pałacową MULTITEKĄ, dzieci poznają ciekawe i mądre książki, które powinien znać każdy przedszkolak. Poprzez aktywne słuchanie bajek i opowieści pobudzają swoją wyobraźnię, doskonalą pamięć a przy okazji czerpią radość ze wspólnej zabawy. Spotkaniom z książką towarzyszy pokaz multimedialny, który wzbogaca obrazem przedstawione treści. Dzięki zajęciom plastycznym i ruchowym przedszkolaki utrwalają i zapamiętują wysłuchane historie. W tym roku szkolnym przedszkolaki wysłuchają BAJEK I BAŚNI, które każde dziecko znać powinno.
  • AKADEMIA TRADYCJI POLSKIEJ – w trakcie spotkań dzieci poznają gry, zabawy, tańce i piosenki z różnych rejonów Polski. Będą miały również kontakt z żywą muzyką oraz oryginalnymi strojami ludowymi i narodowymi.

 

 Akademia Edukacji Przedszkolaka na YOUTUBEklik