„Tanzprojekt Rückbewegung” | RELACJA UCZESTNIKÓW
W dniach 22-27.04.2025 odbyła się wizyta grupy polskiej z Pałacu Młodzieży w Szczecinie w bawarskim Oberschleischeim. Tanzprojekt Rückbewegung, to druga cześć projektu z udziałem zespołów tanecznych z Polski i Niemiec. Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie 2024 r. w Szczecinie.
Kilkudniowy program obfitował w wiele atrakcji. Poniżej relacja uczestników projektu:
Dzień 1
Gdy przyjechaliśmy zakwaterowaliśmy się w wybranych przez nas pokojach. Po zajęciach mieliśmy zajęcia integracyjne z Niemcami, gdzie graliśmy w różne gry. Popołudniu skierowaliśmy się w stronę wielkiej hali sportowej na zajęcia z cheerleadingu. Później, gdy wszyscy się wytańczyli zrobiliśmy parę ćwiczeń. Kiedy wracaliśmy zahaczyliśmy o sklep, gdzie sprzedawcy byli bardzo mili. Moim skromnym zdaniem wyjazd udany:)
Dzień 2
Podczas naszej wycieczki na wymianie polsko-niemieckiej w Oberschleißheim mieliśmy bardzo ciekawy dzień. Na początku odwiedziliśmy muzeum lotnictwa. W muzeum było wiele interesujących wystaw i interaktywnych atrakcji. Można było nawet wejść do niektórych samolotów i poczuć się jak prawdziwy pilot. Bardzo podobała mi się ta część wycieczki. Następnie udaliśmy się do dużego parku znajdującego się przed zamkiem Altes Schloss Schleißcheim. Park był przepiękny, pełen zieleni i kwitnących kwiatów. Spacerowaliśmy alejkami i robiliśmy dużo zdjęć. Pogoda nam dopisała, więc atmosfera była naprawdę świetna. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń!
Dzień 3
W tym dniu zostaliśmy w ośrodku i cały dzień mieliśmy warsztaty. Podzieleni byliśmy na 2 grupy. Pierwsza miała warsztaty tańca ludowego bawarskiego z Natali. Nauczyliśmy się 4 różnych tańców w parach. Druga grupa w tym czasie miała warsztaty performance z Marią. Później była zamiana grup. Warsztaty były bardzo ciekawe, chętnie w nich wszyscy uczestniczyli. Po kolacji mieliśmy czas żeby przygotować się na wieczór taneczny. Grupy z Polski zaprezentowały taniec flamenco, indyjski (Pracownia Tańca I Kultury Etnicznej) i contemporary dance (zespół Ewenement). Wspólnie zatańczyliśmy też tańce, których nauczyliśmy się na warsztatach. Później wszyscy bawiliśmy się przy naszej ulubionej muzyce, było super.
Dzień 4
Dzień zaczął się od śniadania na 8:00. Po przerwie trwającej do 10, spotkaliśmy się żeby wytłumaczyć plan na dzień, każdy dostał 10 € na lunch w Monachium. Wyruszyliśmy o 10:30 w kierunku dworca w Oberschleißheim. Przed 11:30 wysiedliliśmy w centrum Monachium gdzie mieliśmy grę terenową (w aplikacji Actionbound), by poznać miasto i jego historię. Zadania polegały w większości na dojściu do pewnych miejsc i wykonania drobnych czynności (na przykład zrobienie zdjęcia pod budynkiem, który ma osiem kolumn). O 13:30 dostaliśmy czas wolny na lunch i zakupy we wlasnym zakresie. O 16.30 spotkaliśmy się na Karlsplatz i poszliśmy wspólnie na lody. Niedługo po 17 wsiedliśmy w powrotny pociąg do Oberschleißheim i o 17:44 byliśmy na miejscu. Opiekunowie podzielili nas na grupę tych, którzy wracają do ośrodka i na grupę tych, co chcą iść do sklepu. Zaraz po powrocie, była wspólna kolacja. O 20:15 zajęliśmy się sprzątaniem pokojów i przygotowaniem się do wyjazdu.
Dzień 5
Dzień zaczęliśmy od śniadania.Następnie dokończyliśmy pakowanie walizek i sprzątanie pokoi . Po sprzątaniu udaliśmy się do Monachium na festiwal tańca, byliśmy tam 2 godziny, a potem metrem udaliśmy się na festyn. Były tam stare modele aut a tuż obok wesołe miasteczko,dookoła otaczał go piękny park. Wróciliśmy do ośrodka gdzie czekała na nas pizza. Po zjedzeniu pizzy dokończyliśmy pakowanie walizek i teraz czekamy na autokar. Wyjazd nam się bardzo podobał. Minęło nam to bardzo szybko i nikomu nie chce się opuszczać tego miejsca
Projekt dofinansowany z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Gminę Miasto Szczecin.
You must be logged in to post a comment.