AKCJA LATO 2017 – Fotorelacja z I turnusu półkolonii
W pierwszym tygodniu pałacowych półkolonii dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, szachowych, fotograficznych, teatralnych oraz gimnastyczno – tanecznych. Czekają również na nich inne dodatkowe atrakcje takie jak: warsztaty rzeźby, gimnastyka umysłu, szermierka, pałacowa gra przygodowa oraz wyjazd do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu połączony z ogniskiem.
Dodatkowe imprezy artystyczno – edukacyjne:
- Warsztaty rzeźby/Wiktor Zubek – uczestnicy w trakcie warsztatów ćwiczyli cierpliwość i wytrwałość. Pracując w glinie i w mydle szarym dowiedzieli się jak ważna jest wyobraźnia przestrzenna. Na zakończenie, z kawałków mydła lub gliny wyłaniały się postacie gryfa.
- Wycieczka autokarowa do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek
• Warsztaty szermiercze /Dariusz Szklar – Szermierka dawniej zwana fechtunkiem to sztuka władania bronią białą i jeden ze sportów walki. Na zajęciach prowadzący przybliżył uczestnikom ten rodzaj sportu, opowiedział jakie mamy rodzaje broni i jak walczy się w szermierce. Uczestnicy poznali elementy treningu i stroju szermierczego, zobaczyli walkę na planszy. Mieli również możliwość włożenia stroju i spróbowania swoich sił w walce z zawodnikiem.
• „Tajni agenci na tropie tajemnic” czyli warsztaty z gimnastyki umysłu /Magdalena Sperczyńska
W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o starożytnym Egipcie. Poznawali jego kulturę, język i starożytne pismo – hieroglify. Zbudowali piramidę i przepłynęli przez Nil pełen aligatorów! To była prawdziwa gimnastyka ciała i umysłu!
- „Czy w wakacje jesteś bezpieczny? 6 x TAK!” Pałacowa, przygodowa gra profilaktyczno – edukacyjna /Łukasz Wójcik.
Na zakończenie I turnusu pałacowych półkolonii animatorzy zaprosili wszystkich uczestników do kolejnej edycji edukacyjnej przygodowej gry pałacowej. Sześć stacji i sześć ciekawych tematów.
Czas wakacji to czas odpoczynku, zabawy, wyjazdów i różnych aktywności na plaży, w lesie, w wodzie, na podwórku. W tym okresie dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Jak rozpoznać niebezpieczne wiry w wodzie? Jak unikać kleszczy? Które grzyby są jadalne a które trujące? Jak bezpiecznie jeździć na rowerze? Co zrobić aby wezwać pomoc? Jak bezpiecznie opalać się? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy niezwykłej gry edukacyjnej.
You must be logged in to post a comment.