Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Półkolonie zimowe – Feriada 2023

13 lutego 2023/08:30 - 17 lutego 2023/15:30

Półkolonie zimowe w Pałacu Młodzieży – Feriada 2023 to ciekawe i twórcze zajęcia tematyczne w pałacowych pracowniach (m.in. taneczne, plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, karate) oraz niezwykłe imprezy i warsztaty edukacyjne.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: grupy młodsze obejmują klasy 0-2, grupy starsze obejmują klasy 3-5 szkoły podstawowej. Liczebność jednej grupy wynosi maksymalnie 15 osób.

Przez dwa tygodnie (turnusy), od poniedziałku do piątku, zajęcia będą odbywały się w godz. 8:30-15:30.

Zapewniamy również wyżywienie w formie cateringu – śniadanie i jednodaniowy obiad.

Koszt jednego turnusu: 450 złotych.

Rekrutacja elektroniczna na półkolonie trwać będzie  od 30 stycznia 2023 od godziny 19.00 do 2 lutego do godz. 23.59 lub do momentu wyczerpania miejsc.

ATRAKCJE DLA WSZYSTKICH GRUP W TURNUSIE I :

WARSZTATY PODRÓŻNICZE „Śladami ludzi pustyni, czyli co nieco o życiu na Saharze”. To największa pustynia świata, miejsce, które kojarzy się z wielką pustką. Ale czy jest to do końca prawda? Okazuje się, że w tych niełatwych warunkach żyją rośliny, zwierzęta a także ludzie! Umieją, bowiem wykorzystać ograniczone zasoby, aby zapewnić sobie to, co jest niezbędne do przeżycia. Z ludzkich plemion najlepiej sztukę przetrwania w tym terenie opanowali Berberowie.
W trakcie warsztatów podróżniczych uczestnicy uświadomią sobie, że ludzie mogą różnie zaspokajać swe potrzeby – pomimo trudności, które mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.
Prowadzenie: pani Agnieszka Czachorowska.

WARSZTATY ETNICZNE „Po nitce do kłębka” – śladem polskiego wełniaka-pasiaka”. Etnograficzna podróż po Polsce,
w trakcie, której uczestnicy odwiedzą te regiony naszego kraju, w których charakterystycznym wzorem stroju ludowego jest wełniany pasiak. Poznają wioski i miasta, piosenki i tańce oraz zwyczaje typowe dla danego regionu. Nie zabraknie także strojów, oczywiście pasiastych. Paski grubsze i chudsze, pionowe i poziome, wielobarwne tak, jak wielobarwny jest folklor Polski! Prowadzenie: pani Beata Umińska, pan Artur Kotwas.

WARSZTATY CYRKOWE – CYRK ZODIAK
Interaktywne spotkanie z fascynującą i rozwojową sztuką cyrkową. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i spróbować, że żonglerka nie jest tak trudna jak mogłaby się wydawać. Wręcz przeciwnie -daje dużo radości, rozwija i relaksuje. Poznają też inne cyrkowe rekwizyty – diabolo i talerze.
Nie zabraknie koordynacyjnych zadań – kiedy trzeba będzie na przemian zakręcić POI, czy elementów balansowania – kijem na brodzie? Nie zabraknie również mistrzowskich pokazów.
Cyrk wzmacnia i rozwija! Prowadzenie: pan Paweł Królik

ŚMIECHOTERAPIA – JOGA ŚMIECHU To spotkanie opiera się na generowaniu śmiechu i radości w grupie za pomocą ruchu, odpowiedniej dynamiki zajęć, specjalnych ćwiczeń interakcyjnych – śmiechowych. Podczas dynamicznego spotkania, przeplatanego ćwiczeniami oddechowymi nie zabraknie radosnych zabaw, tańca
i oklasków. Przygotujcie się na stan euforii i mnóstwo pozytywnych emocji! Prowadzenie: pan Paweł Zawendowski

Ponadto KINO PAŁACOWE, w którym uczestnicy obejrzą w sali multimedialnej, na dużym ekranie film pełnometrażowy, który zabierze ich w podróż pełną przygód!

ATRAKCJE DLA WSZYSTKICH GRUP W TURNUSIE II :

WARSZTATY FONOMATYKI „RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNA TUŻ TUŻ!”  – Wyjście do salonu VR PLANET
VR Planet to salon wirtualnej rzeczywistości, w którym uczestnicy trafią do świata niesamowitych wrażeń i niezapomnianych emocji. Technologia VR umożliwia realistyczne, trójwymiarowe odwzorowanie wszelkiego rodzaju postaci, przedmiotów, budynków, elementów natury, a także różnych sytuacji, w których gracz może brać udział. Gry VR łączą realne odczucia gracza z fikcyjnymi obrazami, które dzięki ludzkim zmysłom połączonym z najnowocześniejszą technologią VR przenoszą uczestnika zabawy do innego, niesamowitego, wirtualnego świata.
WARSZTATY ETNICZNE „Graj muzyczko, graj – jutro momy fraj! Wędrówki po śląskiej krainie”
Etnograficzna podróż po Polsce, w trakcie, której uczestnicy odwiedzą regiony historycznej krainy polskiego Śląska. Poznają wioski i miasta, piosenki i tańce oraz gwarę i zabawy typowe dla danego regionu. Nie zabraknie także strojów, oczywiście śląskich! Prowadzenie: pani Beata Umińska, pan Artur Kotwas.

WARSZTATY DOBREJ RELACJI „PAŁACOWY TEAMBUILDING! DZIAŁAMY RAZEM!”– 4Seasons.
Podczas zajęć, które poprowadzi wykwalifikowany trener, certyfikowany animator i instruktor rekreacji ruchowej zajęć czeka na uczestników mnóstwo zabaw sprawnościowych o różnym stopniu trudności, rozwijających zwinność, koordynację, orientację przestrzenną i współpracę w parach oraz w zespole. Tory przeszkód, balony, piłki, kije gimnastyczne, chusty animacyjne, balony, liny, sznurki – to wszystko uczestnicy wykorzystają w budowaniu dobrych relacji i wspólnym działaniu! Prowadzenie: pan Łukasz Wójcik.

WARSZTATY DŹWIĘKOWE „ZOSTAŃ DJ-em!
/Tomasz Tomaszewski – Onomatopeja Agencja Muzyczna/s. 202
Wielka muzyczna przygoda, podczas, której każdy będzie się mógł poczuć jak twórca nowych dźwiękowych przestrzeni. Tematem zajęć będzie produkcja muzyki. Na początku uczestnicy porozmawiają o tym, jakie są gatunki muzyki? Jak się je Tworzy? Szczególną uwagę prowadzący poświęcą syntezatorom, opowiedzą jak z sygnałów elektrycznych tworzone są dźwięki, które możemy usłyszeć. Będzie mowa o tworzeniu linii bębnów i basu, oraz nauka tworzenia podkładu
w stylu hip-hop lub funk.

Ponadto KINO PAŁACOWE, w którym uczestnicy obejrzą w sali multimedialnej, na dużym ekranie film pełnometrażowy, który zabierze ich w podróż pełną przygód!

Zapraszamy do zapisów!

Szczegółowych informacji udziela Dział Organizacyjny pod numerem telefonu: 91 422 99 59.

Details

Start:
13 lutego 2023/08:30
End:
17 lutego 2023/15:30

Organizer

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie

Venue

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
al. Piastów 7
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-327 Poland
+ Google Map
Phone
91 422 52 61
View Venue Website

Komentowanie zamknięte.

© Pałac Młodzieży. Pomorskie Centrum Edukacji.
Skip to content