Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

96. Wieczór Literacki – Pryzmat Literacki

22 lutego/17:30 - 19:30

W lutym rozmowa o literaturze przez PRYZMAT oglądanej… W PAŁACU literacko.
Wprawdzie już luty i zaraz po karnawale, po walentynkach, ale to wcale nie znaczy, że zapominamy o literaturze. Wręcz przeciwnie, Nowy Rok 2024 w cyklu naszych spotkań W PAŁACU literacko rozpoczynamy na bogato. Rozmową o rocznikach zamkniętych w czterech już PRYZMATACH…
Zapraszamy w gościnne progi Pałacu Młodzieży na 96. wieczór W PAŁACU literacko. Spotkamy się 22 lutego 2024 roku, jak zawsze o godz. 17.30 w sali multimedialnej 106, w Pałacu Młodzieży-Pomorskim Centrum Edukacji w Szczecinie, przy Alei Piastów 7 w Szczecinie. Trwa przecież nasz 14. sezon spotkań z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi.

Tym razem w imieniu organizatorów zaprosiliśmy na spotkanie liczny krąg autorek i autorów, którzy od czterech lat współpracują z redakcją PRYZMATU literackiego, wydawanego przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich. W rozmowie odsłonimy kulisy nie tylko powstawania samego rocznika, ale też autorki i autorzy podzielą się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu tematów, bohaterów, archiwów, które to posłużyły im do napisania tekstów zamówionych przez redaktora naczelnego PRYZMATU, prezesa Leszka Dembka. Sądzę, że nie zabraknie anegdot, wpadek, sprzeczek, ale i pochwał za wieloletnią współpracę przy tworzeniu tak zacnego wydawnictwa, które nie tylko prezentuje szczecińskich pisarzy i ich różnogatunkowe dzieła, ale też widocznie angażuje się w życie literackie naszego miasta i regionu, o kraju nie zapominając.
Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie z wielogłosem literackim w roli głównej.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: sala multimedialna 106,  I piętro

Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
22 lutego
Godzina:
17:30 - 19:30

Organizator

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie

Miejsce wydarzenia

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
al. Piastów 7
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-327 Poland
+ Google Map
Phone
91 422 52 61
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Komentowanie zamknięte.

© Pałac Młodzieży. Pomorskie Centrum Edukacji.
Skip to content