Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

1000 Żurawi dla pokoju na świecie

22 lutego/14:00 - 17:00

Marzy Ci się świat bez wojen? Chcesz wziąć udział w naszej pałacowej akcji w intencji pokoju na świecie? Przyjdź 22 lutego do Pałacu Młodzieży i pomóż nam zrobić tysiąc żurawi z origami!

Obecnie na świecie toczy się ponad 180 konfliktów zbrojnych, w których cierpią całe rodziny… Najwięcej ludzi ginie w Azji i Afryce. W tych rejonach konflikty są bardzo krwawe i niezwykle trudno je rozwiązać. Największy konflikt europejski od 1945 roku to inwazja Rosji na Ukrainę, rozpoczęta 24 lutego 2022 roku. Według opinii niektórych ekspertów, od zakończenia II wojny światowej, najdłuższy okres bez żadnego konfliktu wyniósł 26 dni. Inni twierdzą, że jeszcze krócej… Ograniczanie i wyciszanie konfliktów to zadanie dla dorosłych. Dzieci mogą tylko marzyć o pokoju na świecie i  odpowiedzialnych przywódcach państw…

W Pałacu Młodzieży chcemy zamienić marzenia w… żurawie!

Mała dziewczynka, Sasaki Sadako, która jako dwulatka przeżyła wybuch bomby atomowej zrzuconej w 1945 roku na Hiroszimę, wierzyła w tę moc. Kiedy Sasaki zachorowała na białaczkę i spędzała wiele tygodni w szpitalu, usłyszała legendę o długowiecznych żurawiach. Postanowiła złożyć tysiąc papierowych żurawi w tradycyjnej technice origami w intencji zdrowia i pokoju na świecie. Zdążyła stworzyć tylko 644… Choroba okazała się jednak silniejsza i dziewczynka zmarła. Brakujące żurawie złożyli Jej przyjaciele.

Tragiczną historię Sasaki Sadako poznało wielu ludzi, a postać dziewczynki stała się symbolem pokoju nie tylko w Japonii. Akcja TYSIĄCA ŻURAWI rozeszła się na cały świat.

Nawiązując do wzruszającej historii Sasaki Sadako, a przy okazji rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie, pragniemy wspólnie wykonać tysiąc żurawi w intencji POKOJU NA ŚWIECIE. Zapraszamy każdego, kto chciałby nam pomóc i włączyć się w naszą akcję!

Kiedy: 22 lutego (czwartek), g. 14.00-17.00
Gdzie: Pałac Młodzieży w Szczecinie, al. Piastów 7, aula, II piętro.

Szczegóły

Data:
22 lutego
Godzina:
14:00 - 17:00

Organizator

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie

Miejsce wydarzenia

Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie
al. Piastów 7
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-327 Poland
+ Google Map
Phone
91 422 52 61
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Komentowanie zamknięte.

© Pałac Młodzieży. Pomorskie Centrum Edukacji.
Skip to content