Feriada 2020 – fotorelacja/ turnus I
W poniedziałek, 10 lutego rozpoczynamy w Pałacu Młodzieży I turnus zimowych półkolonii, czyli FERIADĘ 2020. Wezmą w niej udział uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta. W programie zajęcia teatralne, gimnastyczne, szachowe, karate, wokalne, taneczne, fotograficzne, bębniarskie w pałacowych pracowniach, oraz wiele imprez towarzyszących.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 250 zł za każdy turnus, odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-15.30. W ramach oferty zapewniamy dwa posiłki /śniadanie i obiad/.
Poniżej fotorelacja z zajęć, a na naszym pałacowym fan page’u więcej zdjęć.
Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi:
- Spektakl teatralny „Laboratorium Pana Kleksa”/ Teatr Kompania Marzeń – Pan Kleks, jak wiadomo, przepada za wynalazkami, technicznymi nowinkami i wszystkimi niekonwencjonalnymi sposobami ulepszania (niekoniecznie upraszczania) codzienności. Mało kto wie jednak, że wszelkich badań i innowacji dokonuje się w tajnym Laboratorium. Uczestników półkolonii zaprosiliśmy na wycieczkę po technologicznym zapleczu Akademii Pana Kleksa. Wraz z szalonym Docentem i jego niewiele bardziej zrównoważonym Asystentem zobaczyli m.in. ciekły azot, ciekły tlen, polimery. Mrozili i podpalali, a wszystko to na styku nauki i czarów.
- Spektakl „Blue show” / Teatr Kubika – pełne humoru, krótkie spektakle które są połączeniem pantomimy z clownadą, wzbogacone elementami żonglerki i zabawami interaktywnymi z uczestnikami. A na zakończenie … balonowe szaleństwo!
- Warsztaty „Przygoda z drewnem”/ Nadleśnictwo Gryfino – ten wciąż niezastąpiony w wielu dziedzinach życia, odnawialny i przyjazny użytkownikom oraz przyrodzie surowiec stanowić będzie inspirację do wspólnych zabaw i konkursów. W ich trakcie, zastanowimy się nad śmiałą tezą, iż drewno jest „złotem”, które w magicznym procesie warzenia wielu składników uzyskuje alchemik – Matka Natura. Zastanowimy się, z jakich komponentów i w jaki sposób powstaje, jakie było jego znaczenie przed wiekami, a jakie jest – dziś. Ten doskonały, uniwersalny, ponadczasowy i przyjazny środowisku surowiec towarzyszyć nam będzie w różnych odsłonach – bawiąc, zaskakując i ucząc.
- „Na polskich dróżkach. Tańce i przyśpiewki Polski południowej„/Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg – podczas spotkania zespół zaprezentuje uczestnikom tańce śląskie, lachów sądeckich i krakowskich. Nie zabraknie ludowych przyśpiewek, nauki podstawowych kroków, spotkania z wielobarwnymi strojami, gwarą i – oczywiście – z tancerkami i tancerzami, którzy swoim tańcem i śpiewem będą przewodnikami tej regionalnej podróży. Na zakończenie uczestnicy usłyszą brzmienie instrumentów ludowej kapeli i wezmą udział w koncercie zespołu, który podsumuje to spotkanie.
You must be logged in to post a comment.