WSPIERAJ O!PLA – czyli Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji
Za nami wiele projekcji i filmowych wrażeń w ramach 14. O!PLA, które odbyły się w Pałacu Młodzieży 17.04 (projekcje dla zaproszonych placówek) oraz 18.04. – dla wszystkich zainteresowanych. Dziękujemy młodym Widzom oraz ich Opiekunom. Niebawem opublikujemy relację z naszego wydarzenia.
Tymczasem naszą uwagę przenosimy do Łodzi – do Dyrektora Festiwalu PIOTRA KARDASA, z wykształcenia filmoznawcy.
To pomysłodawca i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA (2013-), Rising of Lusitania – AnimaDoc Film Festival (2019-), a także projektów: Animation Across Borders i O!PLA FOCUS ON POLAND. Współinicjator i dyrektor programowy międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT w Indonezji (2017-). W latach 2016-2022 koordynator polskiej edycji StopTrik International Film Festival. Od 2012 roku koordynator Międzynarodowego Dnia Animacji w Łodzi, a od 2020 koordynator ogólnopolski z ramienia ASIFA. Kurator i juror na krajowych i wielu zagranicznych festiwalach filmowych. Stale współpracuje z festiwalami i instytucjami kultury na cały świecie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich (Sekcja Filmu Animowanego), stały partner Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego ASIFA.
Dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy gościć w pałacowych przestrzeniach filmy animowane. Po raz 14 Festiwal dociera do dzieci, młodzieży oraz dorosłych w całej Polsce.
Przypominamy, że Pałac Młodzieży był jednym z lokalnych organizatorów, a festiwal odbywa się (trwa do 30 kwietnia) w tym roku w prawie stu miastach Polski!
Mamy nadzieję, że podobało Wam się tegoroczna edycja O!PLA i zechcecie:
● postawić O!PLA dobrą e-kawę: https://buycoffee.to/o!planazywo
● zostać Patronem O!PLA i jej siostry, Lusitani: https://patronite.pl/polska-animacja
● Wpłacić dowolną kwotę na rzecz O!PLA i Lusitani poprzez podany PayPal: paypal.me/PiotrKardas
● Wpłacić dowolną darowiznę na osobiste konto Piotra Kardasa w mBank: 46 1140 2004 0000 3402 8076 4772 , z dopiskiem DAROWIZNA
Serdecznie do tego zachęcamy bo każda opcja jest bezcenna!
Zachęcamy także do odwiedzin na:
https://www.facebook.com/oplafest
Na fotografii – Piotr Kardas w obiektywie Daniela Hilbrechta
Nasze działania wsparła Rada Rodziców Pałacu Młodzieży. Projekcje otrzymały Honorowy Patronat Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Pawła Palczyńskiego.

