Pracownia Tańca i Kultury Etnicznej przygotowuje rekwizyty i dekoracje
Lutowe Etniczne Warsztaty Twórcze Pracowni Tańca i Kultury Etnicznej pod kierunkiem Justyny Kozłowskiej były niezwykle pracowite. Dzięki Paulince z Małej Etny powstały dekoracje do choreografii indyjskiej. Bazę stworzyła wiele lat temu Anna Rink.
Dziewczęta z Etniki barwiły tkaniny metodą TIE DYE, które staną się elementem wystawy w sali 202. Grupa Etna wykonała grzechotki do tańca hawajskiego hula. Inspiracją do ich tworzenia były wakacyjne warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Szokalską Summer Hula Camp ,,Little Hawai’i” zorganizowane przez Stowarzyszenie KE Ola dla zdrowia i rozwoju człowieka, w których każdego
roku uczestniczy Pani Justyna. Okazało się, że zwykłe plastikowe butelki mogą posłużyć jako baza do ich wykonania. Dzięki temu jest nie tylko etnicznie ale i ekologicznie.
Etniczne Warsztaty Twórcze odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców Pałacu Młodzieży Pomorskiego Centrum Edukacji.
Etniczne Rękodzieło na stałe pojawiło się w planie Pracowni Tańca i Kultury Etnicznej. Można nie tylko tworzyć, ale także posłuchać o wielu ciekawostkach związanych z tańcem, kulturą, historią i tradycją różnych miejsc na Świecie. Zajęcia prowadzi Donata Liszczak.
Zdjęcia: Justyna Kozłowska, Agnieszka Ślaza
You must be logged in to post a comment.