Półkolonie zimowe 2025/ turnus I – podsumowanie
Za nami I turnus pałacowych półkolonii, które w tym roku odbywają się pod hasłem ART_ATRAKCJE. W tym tygodniu na uczestników 8 grup czekały zajęcia w pracowniach Pałacu Młodzieży, gdzie m.in. poznawali tajniki karate, uczyli się śpiewu, dobrej dykcji, tworzyli w glinie, nagrywali w studiu audiobooka, mieli zajęcia związane z modą i designem, uczyli się profesjonalnej fotografii, odkrywali ciekawostki związane ze sztuką i architekturą. Nie zabrakło nauki gry na ukulele i warsztatów żeglarskich. To tylko fragment tego, czego mogli doświadczyć każdego dnia nasi uczestnicy. Zabawy integracyjne, kontakt z rówieśnikami, wyzwania i artystyczne przeżycia – to wszystko po to, by czas spędzony w Pałacu był twórczy i atrakcyjny dla młodych ludzi!
DODATKOWE ATRAKCJE
PAŁACOWA GRA INTEGRACYJNA – Pałacowa gra zadaniowa oraz gry logiczne z animatorami była okazją do wspólnej zabawy, integracji i emocjonujących wyzwań uczestników półkolonii – doskonały początek naszej przygody.
FUN JUMP PARK TRAMPOLIN – trampolinowe ścieżki akrobatyczne i gimnastyczne, batuty sportowe, basen wypełniony gąbkami, dzięki którym najbardziej skomplikowane akrobacje stają się bezpieczne. Ponad 2000 m2 wyskokowych możliwości oraz miejsce ćwiczeń, skoków i akrobacji dla każdego.
FABRYKA INSPIRACJI / WARSZTATY KULINARNE I RĘKODZIEŁO – spotkanie na pobudzenie zmysłów. To nauka przez zabawę, bo w takich warunkach łatwiej zapamiętujemy i rozbudzamy ciekawość. Tutaj podczas zajęć dzieci uczyły się robić pizzę oraz z bazy glicerynowej mydełka.
ROBOTYKA Z KLOCKAMI LEGO – zajęcia z robotyki to zajęcia edukacyjne dla dzieci, na których dzieci uczyły się konstruowania robotów za pomocą klocków Lego Prime. Rozwijały umiejętności konstruowania, uczyły się współpracy i rozwiązywania problemów w praktyce.
GEKO – SZCZECIŃSKIE CENTRUM WSPINACZKOWE – wizyta w miejscu miejsce idealnym dla osób chcących rozpocząć przygodę ze wspinaniem, lubiących spędzać czas aktywnie w sportowej i przyjaznej atmosferze.
TWÓRCZA CYTRYNKA / WARSZTATY MAKRAMOWE – podczas spotkania w szczecińskiej manufakturze dzieci poznały podstawowe techniki wiązania sznurków bawełnianych. Warsztaty takie rozwijają koncentrację i umiejętności skupienia się na wykonywanej pracy. Uczą cierpliwości i dokładności a także dają satysfakcję z wykonanej pracy.
MK BOWLING – CENTRUM ROZRYWKOWE – zabawa w Kręgielni to sprawdzenie swoich umiejętności zręcznościowych, ale i dobra zabawa. Dla niektórych pierwszy kontakt z kręglami to nie tylko okazja sprawdzenia swoich sił w tej grze, ale i pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym lub przyjaciół.
SKI PARK – wizyta w nowoczesnym centrum rozrywkowo-wspinaczkowym, gdzie znajduje się jedenaście atrakcji wspinaczkowych, strefa interaktywna oraz hala crossfitowa.
Pod okiem instruktora aktywnie spędzaliśmy czas wykorzystując do tego ciekawy sprzęt sportowy. Nie zabrakło gier i zabaw sportowych, lekkiej rywalizacji, dostosowanej
do chęci i poziomu uczestników.
MUZEUM ZDUŃSKIE OPOWIEŚCI – Zduńskie Opowieści to przede wszystkim pasja do starego rzemiosła i przywracanie blasku zabytkowej ceramice. Obejrzeliśmy muzeum, które gromadzi piękne i ciekawe przedmioty, zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki i wspomnienia, które budują zamiłowanie do dawnych rzeczy. Ponadto usłyszeliśmy o dawnych zawodach związanych z ogniem i gliną, zobaczyliśmy oryginalne rekwizyty, repliki średniowiecznych kafli oraz stare narzędzia kaflarza i zduna.
WIZYTA W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM / ZOSTAŃ RODZINNYM ARCHIWISTĄ – w trakcie specjalnie przygotowanych warsztatów dowiedzieliśmy się, czym jest historia
i skąd historycy czerpią wiedzę o przeszłości, gdzie szukać informacji o historii swojej rodziny, jak stworzyć jej drzewo genealogiczne i jak dbać o pamiątki rodzinne. Poznaliśmy różne rodzaje pieczęci, dowiedzieliśmy się, czym jest pergamin, odkryliśmy znaki wodne na papierze czerpanym oraz narzędzia, którymi niegdyś pisano.
Wizyta w Księgarni Między Wierszami – w trakcie spotkania uczestnicy poznali pracę księgarzy a potem udali się w literacką podróż po Szczecinie i jego historii. Zabrał ich w nią Przemek Głowa, znany szczeciński przewodnik po naszym mieście. Tłem do tej wyprawy była książka „Kocie oko” Michała Dłużaka, w której główny bohater wraz z niezwykłą kotką, wyrusza w podróż do przeszłości i odkrywa niejedną tajemnicę naszego miasta. Z tej literackiej przygody każdy wrócił z dobrą lekturą!
KINO HELIOS SZCZECIN – dwie propozycje filmowe dostosowane do wieku naszych uczestników półkolonii.
Dziękujemy za wspólny czas i zabawę!
Więcej zdjęć na pałacowym Facebooku:
You must be logged in to post a comment.