TEN ROK SZKOLNY JEST DLA NAS ZUPEŁNIE INNY, ALE CZY MNIEJ PRACOWITY?
Czerwiec każdego roku szkolnego to dla nas czas podsumowań. Przypomnijmy co się zadziało! We wrześniu 2019 roku wielopokoleniowa Pracownia Tańca Etnicznego gościła w przestrzeniach Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Odbyło się to dzięki uprzejmości i zaproszeniu dyrektora Ogrodu p. Beaty Osińskiej. Zatańczyłyśmy też w Przelewickim Ogrodzie Kultury. Pokazałyśmy widowisko ,,Natura i poezja woalami malowane”. Całość dopełniła poezja p. Małgorzaty Hrycaj. W pażdzierniku wzięłyśmy udział w kolejnym wydarzeniu! Były to warsztaty dla całej naszej pracowni z pochodzącym z Gwinei tancerzem i choreografem Mamadou Dian Camara. Ten wybitny artysta przyjechał z Francji do Szczecina zaproszony przez Fundację Pierwotna Baza oraz Uderz w Bęben, z okazji czwartej edycji Festiwalu Africa Trip, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Paweł Sasim( etnolog, miłośnik Afryki, założyciel szczecińskiej grupy Uderz w bęben). Akompaniowali na bębnach afrykańskich wspaniali festiwalowi goście. W listopadzie dziewczęta z grupy Etna zatańczyły w Pałacu Młodzieży podczas wydarzenia podsumowującego Konkurs na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne 2018/2019. W tym samym miesiącu, grupa Duża Etna miała okazję zwiedzić wystawę afrykańską Muzeum Narodowego w Szczecinie. Z wielką pasją oprowadzała nas po niej p.Ewa Prądzyńska- kustosz Działu Kultur Pozaeuropejskich i jednocześnie Kurator Wystawy,,Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka”.
W grudniu, w naszej sali Pracowni Tańca Etnicznego pojawiły się tańce wprost z Indii. Warsztaty tańca Bollywood poprowadziła p. Barbara Gmyrek. Zadziało się to dzięki uprzejmości Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie. Styczeń to już ostatnie próby i duże widowisko taneczno-muzyczne,,Afrykański Dzień”. Aula Pałacu zamieniła się w afrykańską dzielnicę, a widownia i uczestnicy widowiska w jej mieszkańców i gości. Luty to przygotowanie wystawy ,,Pałac Młodzieży- i już” w Książnicy Pomorskiej z okazji 70-lecia naszej placówki. Pracownia Tańca Etnicznego pokazała na zewnątrz prace wykonywane od lat podczas naszych, wspólnych Etnicznych Warsztatów Twórczych. Zatańczyłyśmy również podczas wernisażu tej wystawy. W ramach tego wydarzenia w auli Książnicy Pomorskiej poprowadziłam dla Was i nie tylko wielopokoleniowe Warsztaty Tańców Afrykańskich. Akompaniował p.Ryszard Dziubak i uczestnicy zajęć Pracowni Muzyki Etnicznej i Nowoczesnego Rytmu z Pałacu Młodzieży. Przed nami były kolejne plany, wyzwania i przygotowania!!!
Podsumowując ten czas uzmysłowiłam sobie, że ten rok szkolny był dla naszej pracowni bardzo intensywny, pracowity, bogaty w ciekawe wydarzenia.
Pomimo tego, że od marca zajęcia wyglądały zupełnie inaczej to był to okres twórczy, pełen nowych wyzwań, nauki i samorozwoju.
Jestem pewna, że to wszystko zaowocuje w przyszłości!!!
Justyna Kozłowska
Fot. Monika Wilczyńska, Jerzy Miszuk, Krzysztof Szydłowski
You must be logged in to post a comment.