33. Wieczór Literacki w Pałacu Młodzieży
Pałac Młodzieży oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, serdecznie zapraszają 23 kwietnia b.r. o godz. 17:30 na 33. WIECZÓR LITERACKI. W programie: JANUSZ KONDRATOWICZ W DWÓCH ODSŁONACH – promocja książki Wieczór nad rzeką zdarzeń. Janusz Kondratowicz w rozmowie z Rafałem Podrazą oraz premiera tomiku poezji Janusza Kondratowicza Koncert na deszcz i wiatr. Prowadzenie: Róża Czerniawska-Karcz i Rafał Podraza. Czyta: Stanisław Heropolitański.
Czwartek, 23 kwietnia 2015 r., godz. 17:30, sala multimedialna /106. I p./, Pałac Młodzieży w Szczecinie, Al. Piastów 7.
Janusz Kondratowicz (1940-2014) – Absolwent polonistyki i studium dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim.
Autor różnych form literackich – od poezji przez satyrę do reportażu. Główny nurt Jego literackiej twórczości stanowiły jednak teksty piosenek, za które zdobywał nagrody na festiwalach, m.in. w Tokio, Meksyku, Rostocku, Caracas, Sopocie i Opolu.
Pisał dla najlepszych wykonawców polskiej piosenki, a jego utwory często gruntowały ich pozycję na rynku muzycznym. Oto ci najsłynniejsi: Czerwone Gitary, Trubadurzy, No To Co, Gayga, Rezerwat, Halina Frąckowiak, Jacek Lech, Anna Jantar, Natalia Kukulska, Irena Santor, Zdzisława Sośnicka, Helena Majdaniec, Krzysztof Klenczon, Urszula Sipińska, Kasia Sobczyk, Krzysztof Krawczyk, Shazza, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Wojciech Gąssowski.
Janusz Kondratowicz – poeta polskiej piosenki, autor ponad siedmiuset piosenek, z czego prawie dwieście stało się przebojami, tworząc dziś kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Autor między innymi takich hitów jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Powrócisz tu”, „Biały Krzyż”, „Zaopiekuj się mną”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jaka jesteś Mario” czy „W drodze do Fontainebleau”. W bardzo szczerej, momentami zaskakującej rozmowie z Rafałem Podrazą zdradza tajemnice polskiego show biznesu.
Wieczór nad rzeką zdarzeń
Janusz Kondratowicz w rozmowie z Rafałem Podrazą
Oficyna R. 2015
Dlaczego Irena Jarocka nie zrobiła światowej kariery? Jak naprawdę wyglądały relacje małżeńskie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego? Co było powodem wyrzucenia Krzysztofa Klenczona z Czerwonych Gitar? W czym Urszula Sipińska była lepsza od Maryli Rodowicz? I w końcu dlaczego Władysław Szpilman nie lubił Wiery Gran?
Te i wiele innych pytań nie pozostało bez odpowiedzi. „Wieczór nad rzeką zdarzeń” – to swoisty artystyczny testament zmarłego 2 lipca 2014 roku wybitnego autora tekstów i poety.
źródło: Oficyna R.
You must be logged in to post a comment.