Nauczyciel: Ryszard Dziubak Aktualności

PLAN NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Dziubak Ryszard (docx 28 kb)
Dziubak Ryszard (pdf 85 kb)

Podstawą działalności Pracowni Muzyki Etnicznej jest nauka gry na afrykańskim bębnie – „djembe”, brazylijskim – „timbau” oraz kubańskim – „conga”. Na zajęciach grupowych uczestnicy poznają oryginalne rytmy wywodzące się z Afryki, Brazylii i Kuby takie jak: Yole, Moribayassa, Samba czy Rumba.

Nauka odbywa się w grupach o różnym stopniu zaawansowania. Poziom lekcji dostosowany jest do stopnia muzykalności i predyspozycji uczniów. Zajęcia są treningiem pamięci, koordynacji oraz koncentracji.
Uczniowie pod opieką nauczyciela doskonalą swój warsztat muzyczny poznając tajniki gry na różnych instrumentach perkusyjnych.

Poprzez występy publiczne uczniowie mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności, co pozwala im wyzwolić pozytywne myślenie o swoich możliwościach – zwiększa to ich samoocenę. Grając w grupie, uczą się empatii, słuchania własnego pierwotnego rytmu, rozluźniania mięśni – wszystko to oznacza relaks i dobre samopoczucie tak cenne w obecnych czasach.

fotografia przedstawia troje uczniów ubranych na biało grających na różnych etnicznych instrumentach perkusyjnych.
fotografia przedstawia pięcioro ubranych na biało uczniów grających w plenerze na etnicznych instrumentach perkusyjnych.
 fotografia przedstawia trzech uczniów w białych strojach grających na brazylijskich etnicznych instrumentach.
fotografia przedstawia sześcioro uczniów w czarnych strojach grających w plenerze na różnych etnicznych instrumentach perkusyjnych.
fotografia przedstawia czworo uczniów ubranych na czarno grających w plenerze na afrykańskich bębnach.

 

cztery osby grające na bębnach