Pracownia Muzyki Etnicznej

Nauczyciel: Ryszard Dziubak, Leszek Wiszniewski, Aktualności

 

PLAN ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Pracownia Muzyki Etnicznej
Ryszard Dziubak
s. 303

Podstawą działalności Pracowni Muzyki Etnicznej jest gra na djembe – afrykańskim instrumencie ludowym. Na zajęciach poznajemy oryginalne rytmy wywodzące się z czarnego kontynentu. Poziom lekcji dostosowany jest do stopnia muzykalności uczniów i odbywa się w trzech grupach: podstawowej, średniozaawansowanej oraz zaawansowanej. Przy pracowni działa zespół perkusyjny DJEMBE.

Gramy na świetnie brzmiących bębnach afrykańskich, w odpowiednio wytłumionej sali, a atmosfera jest prawdziwie twórcza. Poza pracą w Pałacu często wyjeżdżamy – latem i zimą – na różnego rodzaju warsztaty, w których mogą brać również udział chętni spoza pracowni.

 

01-Police-2014 03-Krefeld 02-DSC04696 04-Pracownia-Muzyki-Etnicznej-i-Nowoczesnego-Rytmu-2014

 


 

Pracownia Muzyki Etnicznej
Leszek Wiszniewski
s.303

W zajęciach bębniarskich w Pracowni Muzyki Etnicznej mogą wziąć udział dzieci od 3 roku życia, które dotąd nie miały żadnego kontaktu z grą na bębnach djembe. Celem zajęć bębniarskich jest nauka specyficznych brzmień, rytmów, współpracy i „rozmowy” między instrumentami. Uczestnicy od początku uczą się poprawnego wydobywania dźwięków z bębna, właściwej techniki uderzeń, następnie prostych ćwiczeń na koordynację rąk, aby przejść stopniowo do grania bardziej skomplikowanych rytmów. Gramy zarówno wspólnie, jak i z podziałem na role.

Na zajęciach poprzez zabawę, uczymy się różnych rytmów rozwijając wrażliwość muzyczno-rytmiczną. Tempo nauki jest swobodne, tak aby korzystało każde dziecko. Podczas naszych spotkań poznajemy różnicę między dźwiękiem a ciszą, uczymy się koncentracji. Dotykamy też prostych form, jak np. rytm serca. Podstawowym założeniem jest zabawa z dźwiękiem i radość ze wspólnego muzykowania.

IMG_7019IMG_7159