Pracowni Tańca Etnicznego
e-mail: j.kozlowska@palac.szczecin.pl
Justyna Kozłowska jest tancerką, choreografem, instruktorką rekreacji ruchowej fitness z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Edukację taneczną rozpoczęła w Pałacu Młodzieży w zespole tanecznym ,,Rytm” pod kierunkiem p. Mirosławy Beyer, a później Małgorzaty Olkowskiej. Dzięki nim poznawała tajniki tańca współczesnego, technikę jazzową, klasykę tańca, tańce estradowo-rewiowe i pierwsze tańce etniczne. Obecnie interesuje ją taniec wraz z kulturą i specyfiką krajów, z których pochodzi. Prawdziwą pasją stał się dla niej taniec afrykański, orientalny, hawajskie hula. Tańczy też flamenco. Swoją wiedzę w dziedzinie tańców etnicznych pogłębia w oparciu o współpracę z wyjątkowymi ludźmi, muzykami, choreografami, tancerzami zarówno z kraju jak i za granicą. Nieodłącznym elementem jej pracy są podróże z możliwością uczestniczenia w Międzynarodowych Warsztatach Tańca wprost u źródeł (Afryka-Senegal, Gambia, Gwinea, Kraje Orientu inne).
Od lat fascynuje ją wykorzystanie tańców, śpiewu i muzyki etnicznej w kontekście choreoterapii i pracy z ludźmi o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej. W 2017 ukończyła studia podyplomowe z zakresu arteterapii z elementami terapii pedagogicznej, a w 2022 roku studia podyplomowe z Psychologii Pozytywnej. W 2022 roku ukończyła również kurs I i II stopnia Vedic Art pod okiem Anny Gontarek.
Jako absolwentka Akademii Rolniczej w Szczecinie w zakresie Ochrony Roślin i Środowiska, podróżując tańcem, podczas zajęć zwraca dużą uwagę na ekologię, promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o otaczającą nas przyrodę, podziwianie i poznawanie odmienności kulturowej Naszego Świata.
Od wielu lat współpracuje z Leszkiem Wiszniewskim, perkusistą specjalizującym się w grze na bębnach afrykańskich i jest choreografem zespołu ,,Afrique Sogue’’ wykonującego tradycyjne rytmy, pieśni i tańce pochodzące z Gwinei, Mali i Sierra Leone.
Od 2007 roku zespół perkusyjny ,,Djembe” pod kierunkiem Pana Ryszarda Dziubaka z naszego Pałacu Młodzieży współtworzy z nią ciekawe aranżacje muzyczno-taneczne, orientalne, hawajskie jak i rdzennie afrykańskie, przy okazji wspólnych pokazów i widowisk taneczno-muzycznych.
Uważa, że tańce etniczne są podróżą nie tylko do Świata Wyobraźni, czy różnych, wyjątkowych miejsc na Ziemi, ale także wędrówką w głąb siebie, formą odreagowania stresu, nauką pokonywania trudności, przekraczania barier, ale przede wszystkim niesamowitą przyjemnością niezależnie od wieku i umiejętności.
W Pracowni Tańca Etnicznego słońce świeci przez cały rok i często można usłyszeć szum morza czy oceanu. Tu przypominamy sobie, że jesteśmy częścią fascynującego Świata.
You must be logged in to post a comment.