Codziennie Polskę tworzyMy – wyniki konkursu plastycznego

22 maja 2018 r. rozstrzygnięty został Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Codziennie Polskę TworzyMy”. Na konkurs zorganizowany z okazji 100-lecia obchodów Święta Niepodległości Polski, wpłynęło 330 prac z 46 placówek oraz 3 prace indywidualne. Celem konkursu było m.in. ukazanie obrazu niepodległości przez pryzmat młodych mieszkańców, dla których Szczecin jest centrum życia, gdzie realizują swoją przyszłość, wolność, niezależność, marzenia i inspiracje na dalsze życie.

Jury w składzie: Magdalena Kucharska – przewodnicząca, Mariola Grochowska, Ewa Karasińska, Ewelina Olczak, Joanna Leszczyńska nagrodziło i wyróżniło następujących młodych plastyków:

I. Dzieci w wieku przedszkolnym, temat – „Spacer z Mamą i Tatą” – 5 nagród

DWA I miejsca równorzędne:

• Oliwia Dzięgielewska 6 lat, Przedszkole Publiczne Nr 77 „Wesołe Siódemki”, ul. Hoża 8, 71-699 Szczecin, nauczyciel: Katarzyna Malinowska
• Anita Drozgowska 5 lat, Przedszkole Publiczne Nr 1, ul. Grażyny 7, 71-631 Szczecin, nauczyciel: Marzena Kubasik

DWA II miejsca równorzędne:

• Alicja Kopacka 5 lat, Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Marii Biernat, ul. Wieniawskiego 7, 71-144 Szczecin, nauczyciel: Aleksandra Głowacka
• Olaf Miszczak lat 4,5, Przedszkole Publiczne Nr 37, ul. Jagiellońska 61, 70 – 382 Szczecin, opiekun: Marzanna Rakowska

III miejsce:
• Lena Turkiewicz 6 lat, Przedszkole Publiczne Nr 8 ”Muzyczna Ósemka”, ul. Różowa 24, 70-781 Szczecin, nauczyciel: Renata Paździora

4 wyróżnienia równorzędne
• Magda Klupś 6 lat, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”, ul. H. Pobożnego 6/8, 70-508 Szczecin, nauczyciel: Jolanta Kozakowska
• Emilia Kwiatkowska 6 lat, Szkoła Podstawowa Nr 59, ul. Dąbska 105 , 70-789 Szczecin, nauczyciel: Urszula Lepsza
• Emilia Kozłowska 6 lat, Przedszkole Publiczne Nr 27 „Żagielek”, ul. H. Pobożnego 6/8, 70-508 Szczecin, nauczyciel: Jolanta Kozakowska
• Zuzanna Radacz lat 4,5, Przedszkole Publiczne Nr 37, ul. Jagiellońska 61, 70-382 Szczecin, opiekun: Marzanna Rakowska

 

II. Klasy I-III SP, temat – „Ja i moja rodzina” – 4 nagrody

I miejsce:
• Małgorzata Tomczyk lat 8, ZSO Nr 3 – Szkoła Podstawowa Nr 55, ul. Orawska 1, 70-131 Szczecin, nauczyciel: Iza Sikora

DWA II miejsca równorzędne:
• Mikołaj Senger lat 8,5, Szkoła Podstawowa Nr 47, ul. Jagiellońska 59, 70-382 Szczecin, nauczyciel: Małgorzata Biżek
• Amelia Walczak lat 7, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Szkoła z Pasją”, ul. Traugutta 143, Szczecin, nauczyciel: Magdalena Mazur

III miejsce:
• Izabela Łuszkiewicz lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 44, ul. Karpacka 29, 71-872 Szczecin, nauczyciel: Małgorzata Wizjan

4 wyróżnienia równorzędne
• Emilia Tusińska lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 44, ul. Karpacka 29, 71-872 Szczecin, nauczyciel: Małgorzata Wizjan
• Paulina Stelmaszyk lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 48 w Szczecinie, opiekun: Beata Kłosowska
• Sarah Saba lat 8, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Szkoła z Pasją”, ul. Traugutta 143, Szczecin, nauczyciel: Magdalena Mazur
• Filip Głogowski lat 8, ZSO Nr 3 – Szkoła Podstawowa Nr 55, ul. Orawska 1, 70-131 Szczecin, nauczyciel: Iza Sikora

III. Klasy IV – VI SP, temat – „Co lubię robić –moje talenty”

I miejsce:
• Oliwia Dłubisz lat 11, SP Nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Cyryla i Metodego 44, 71-540 Szczecin, opiekun: Anna Litwinowicz
II miejsce:
• Wiktoria Wojtas 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 48, ul. Czorsztyńska 35, 62-600, Szczecin, nauczyciel: Ewa Mazurkiewicz
III miejsce:
• Hanna Kardas lat 11, Prywatne Szkoły Polsko-Amerykańskie w Szczecinie, ul. Wawrzyniaka 6e, opiekun: Barbara Wilewska

1 wyróżnienie:
• Dobrochna Piaskowska lat 11, SP Nr 1, nauczyciel: Jolanta Sapiecha

 

IV. Klasy VII oraz gimnazjalne, temat – „Spacer po Szczecinie”

I miejsce:
• Zuzanna Bernat lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 46, ul. Felczaka 13, Szczecin, nauczyciel: Gabriela Garczyńska
II miejsce:
• Wiktor Chmielewski lat 16, Szkoła Podstawowa Nr 37/Gimnazjum Nr 7, ul. Zofii Nałkowskiej 33, 70-785 Szczecin, nauczyciel: Monika Zdybicka
III miejsce:
• Weronika Zaleska lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Kazimierza Królewicza 63, nauczyciel: Halina Mysona

2 wyróżnienia równorzędne
• Natalia Kusz lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 46, ul. Felczaka 13, Szczecin, nauczyciel: Gabriela Garczyńska
• Julianna Walkowiak lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 46, ul Felczaka 13, Szczecin, nauczyciel: Gabriela Garczyńska

 

V. Klasy ponadpodstawowe, temat – „Pomagam innym, czyli wolontariat na co dzień” – 1 nagroda

I miejsce:
• Julia Trojanowska lat 17, Zespół Szkół Nr 3, ul. Gen. J. Sowińskiego 1, Szczecin, opiekun: prof. Ewa Macijewicz

Dokonując oceny jury brało pod uwagę w szczególności samodzielność wykonania prac, stopień trudności odpowiedni do wieku autora pracy, oryginalność pomysłu, poziom artystyczny oraz zgodność z tematem w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najwięcej prac nadesłano w najmłodszych kategoriach wiekowych, najmniej w kategorii klas ponadgimnazjalnych, dlatego też ilość nagród i wyróżnień wśród najmłodszych dzieci jest zdecydowanie większa.

 

Wernisaż konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 19 czerwca 2018r. o godz. 14:30
w holu Urzędu Miasta Szczecin przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną dyplomy uczestnictwa.

Ponadto w listopadzie 2018r. odbędzie się wystawa prac konkursowych w Pałacu Młodzieży PCE w Szczecinie.


Dodaj komentarz