Pałac Młodzieży ma długoletnią tradycję w zakresie współpracy z różnymi krajami Europy. Koordynuje ten obszar Pracownia Turystyczno-Ekologiczna, natomiast z wymiany młodzieży, warsztatów czy wzajemnych wizyt korzystają uczestnicy prawie wszystkich pozostałych pracowni pałacowych. W ostatnich latach kontynuujemy spotkania polsko-niemieckie dla dzieci i młodzieży po obu stronach granicy. Od siedmiu lat realizujemy wspólne spotkania z partnerem z Eggesin. Młodzież z małego miasteczka spędzająca wolny czas głównie w miejscowym Centrum Sportowym poznaje młodzież z dużego miasta, która rozwija swoje artystyczne zainteresowania w Pałacu Młodzieży. A z pewnością każda ze stron ma coś do zaprezentowania.

Nasz nowy nasz partner to szkoła z Angermuende – udało nam się już zrealizować wspólnie kilka spotkań (warsztaty dziennikarskie, warsztaty karate tradycyjnego).

Dużym wyróżnieniem dla Pałacu Młodzieży było w roku 2010 zaproszenie do Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie na ”Spotkanie w ogrodach”. Młodzież z pracowni muzycznych pana Ryszarda Dziubaka i pana Czesława Lewickiego zaprezentowała swój program zaproszonym szacownym gościom PNWM.
Prawie wszystkie nasze spotkania polsko-niemieckie są dofinansowywane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.