Julita PileckaCentrum Zasobów Języka Angielskiego
e-mail: centrum.zdja@palac.szczecin.pl
tel. 91 422 52 61 w.35

W Pałacu Młodzieży prowadzę Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego. Trafiłam tu trochę przez przypadek i początkowo sądziłam, że ta praca szybko mi się znudzi. Ale stało się inaczej – kierowanie Centrum daje mi sporo radości i satysfakcji.

Swoje życie zawodowe rozpoczęłam po ukończeniu studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek: filologia polska). Przez kilkanaście lat pracowałam jako nauczycielka w państwowych i prywatnych szkołach podstawowych i gimnazjach. W pewnym momencie uznałam jednak, że mam dość bycia polonistką. Nauczyłam się więc angielskiego, potwierdziłam swoje umiejętności odpowiednimi certyfikatami i zajęłam się całkiem inną dziedziną – tłumaczeniem tekstów. Jednocześnie nawiązałam współpracę z jedną ze szczecińskich szkół językowych w charakterze doradcy metodycznego.

Jesienią 2008 r. uruchomiono Centrum Zasobów i od tej pory staram się sprostać wszystkim trzem obszarom mojej działalności. Do moich zadań jako pracownika Centrum należy nie tylko wypożyczanie książek i materiałów, ale także organizacja imprez dla dzieci, spotkań i warsztatów dla nauczycieli angielskiego. Dzięki temu wciąż podejmuję nowe wyzwania, nawiązuję kontakty z ciekawymi ludźmi, a ponadto mogę wykorzystywać w pracy własne doświadczenia i umiejętności z różnych dziedzin. Prywatnie jestem mężatką, mam prawie dorosłą córkę i kota o wdzięcznym imieniu Czwartek (oczywiście od dnia, w którym się do nas przybłąkał). Lubię czytać książki, jeździć na nartach, grać w brydża i scrabble.