Szachy

Rok szkolny 2017/2018
opiekun: Jan Czuchnicki

 

Turniej szachowy z cyklu „4 pory roku”- 9 września 2017 r. w DK SM „Wspólny Dom”

  • Stanisław LIPIŃSKI – II miejsce wśród juniorów do lat 12

________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2016/2017

Euroregionalny turniej szachowy w Eberswalde – styczeń 2017 r.

  • Paweł Hamkało – II miejsce

Międzynarodowy Turniej Szachowy w Torgelow (Niemcy) – listopad 2016 r.

  • W grupie do lat 10 zwyciężył Paweł HAMKAŁO, a wśród dziewcząt Julia JAKUBOWSKA była trzecia.
  • W grupie do lat 8 Mateusz DEREJCZYK zajął II, a Nataniel SIERWUK III miejsce.

 

Kaskadowy szach i mat – Jesienny turniej szachowym w Galerii Kaskada.

  • Julia JAKUBOWSKA – III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10
  • Mateusz DEREJCZYK – IV miejsce w kategorii do lat 8

Otwarty turniej „Szachowych Nadziei” – 17 września 2016 r.,Choszczno

  • wygrane – Paweł HAMKAŁO wśród chłopców oraz Julia JAKUBOWSKA wśród dziewcząt.

Grand Prix Szczecina „4 pory roku – lato” – 10 września 2016 r.

  • Paweł HAMKAŁO – III miejsce do lat 12
  • Mateusz DEREJCZYK – II miejsce do lat 8, przed naszym mistrzem Szczecina Natanielem SIEWRUKIEM.

Otwarty turniej szachowy z okazji Dni Połczyna –  31 lipca 2016 roku

  • Paweł HAMKAŁO zajął wśród juniorów II miejsce, a na Międzynarodowym Turnieju w Polanicy Zdroju.
  • Gabryś SUBOCZ wypełnił normę na III kategorię.

Rok szkolny 2015/2016

Turniej „O Nagrodę Mądrej Sowy” – 11 czerwca 2016 r., Gryfice

  • Paweł HAMKAŁO –  II miejsce.

Mistrzostwa Szczecina do lat 7 – 11 czerwca 2016 r.

  • Sara SIEWRUK –  III miejsce

XIV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gryfic – kwiecień 2016 r.

  • Paweł Hamkało – w grupie do lat 12.

    VIII Memoriał Szachowy Janusza Kaweckiego (39 uczestników) 8 listopada 2015 r.  Nowogard

  • Paweł HAMKAŁO /9 lat/ – III miejsce wśród juniorów do lat 16.

Kaskadowy Szach Mat – październik 2015 r.

  • Julia Jakubowska – II miejsce, do lat 7
  • Zuzanna Wolny – II miejsce, do lat 10

 

XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Marzeninie (29-30.06.2015 r.)

  • Maksymilian Wolny –  IV miejsce na 25 uczestników, wypełnił normę na III kategorię.

 

Turniej w Połczynie Zdroju – październik 2015 r.

  • Maksymilian Wolny –  III miejsce.

 

Otwarty turniej szachowy w Choszcznie – 3 października 2015 r.

  • Paweł Hamkało – III miejsce

 

Grand Prix Szczecina „4 Pory Roku” – wrzesień 2015 r.

    • Zuzanna Wolny – II miejsce wśród dziewczynek w grupie juniorów młodszych.

    Otwarty turniej szachowy w Połczynie Zdroju – 25 września 2015 r.

    • Paweł Hamkało – III miejsce

Rok szkolny 2014/2015

Otwarte Mistrzostwa Szachowe Juniorów o Puchar Burmistrza Choszczna – maj 2015 r.

  • Marcel PYREK –  III miejsce w grupie do lat 8.

 

Juniorskie turnieje wojewódzkie

  • Jakub STRAWA zajął I miejsce na turnieju w Przelewicach,
  • Paweł HAMKAŁO został mistrzem juniorów młodszych powiatu Świdwin wygrywając swoją grupę na turnieju w Połczynie Zdroju.

Rok szkolny 2013/2014

Regionalne turnieje szachowe:

  • Paweł HAMKAŁO zajął III miejsce w memoriale szachowym w Stargardzie Szczecińskim
  • Maksymilian WOLNY wywalczył II miejsce w Żarach.

Szachowy Weekend w Galerii Kaskada Szczecin- 18/19 października 2014 r.

  • Tymoteusz HURY – I miejsce w grupie do lat 8

Grand Prix Szczecina „4 pory roku 2014 – lato” – 13 września 2014 r. 

  • W turnieju Młode Talenty do lat 8 miejsca na podium w kolejności zajęli: Maksymilian WOLNY, Paweł HAMKAŁO i Tymoteusz HURY.
  • Wśród dziewczynek pierwsze miejsca zajęły nasze reprezentantki: Julia JAKUBOWSKA do lat 8 i Dominika HURY do lat 12.
    Sukces Dominiki jest tym cenniejszy, że w walce z chłopakami zajęła wysokie II miejsce!

Rok szkolny 2013/2014

Mistrzostwa Przedszkolaków w Szachach (do lat 7) 2014 – 7 czerwca 2014 r.

  • Julia Jakubowska – mistrzynią Szczecina!

W imprezie, w której chłopcy i dziewczynki grali razem w jednej grupie, Julia zajęła II miejsce.


 

Otwarty Turniej Szachowy w Chociwlu – 22 marca 2014 r.

  • Tymek HURY –  II miejsce w grupie do lat 10

Grand Prix Szczecina w Szachach „4 pory roku – 2013/14” – inauguracja – 7.09.2013 r.

  • Dominika HURY   – I miejsce w grupie dziewczynek do lat 12

Międzynarodowy turniej szachowy – 16.11.2013 r. w Torgelow

  • Paweł HAMKAŁO – IV miejsce w grupie do lat 8

Rok szkolny 2012/2013
opiekun: Jan Czuchnicki

Otwarte Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich – 22 i 23 czerwca 2013 r. w Szczecinie

  • Tymoteusz HURY w grupie do lat 8 zajął 2. miejsce

Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków w Szachach – 15 czerwca 2013 r. Koszalinie

  • Kevin SUKIENNICKI zajął 2. miejsce i wypełnił normę na IV kategorię.
  • Pawełek HAMKAŁO zajął wysokie 7. miejsce i wypełnił normę na V kategorię.

 

Otwarty dwudniowy turniej szachowy – czerwiec 2013 r. organizowanym przez KSz Gryf

  • III miejsce zajął Jan GREGORZ wypełniając normę na kategorię II

 

Mistrzostwa Szczecina do lat 7 – 8 czerwca 2013 r.

  • dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Pałacu Młodzieży Szczecin. Zwyciężył Tymoteusz HURY przed Pawłem HAMKAŁO.
  • Kevin SUKIENNICKI – V miejsce

 


 

XV Międzynarodowy Turniej Szachowy – 1 maja 2013 r. z okazji Dni Gryfina

  • najlepszymi gimnazjalistami okazali się Jan Gregorz i Daniel Piotrowski, zajmując w grupie juniorskiej (63 uczestników) odpowiednio 5. i 6. miejsce.

 

Turniej szachowy w Łobzie – 3 marca 2013 r.

  • Jan Gregorz – medal za II miejsce w grupie gimnazjalistów

 

Turniej szachowy w niemieckim Torgelow – listopada 2012 r.

W grupie do lat 10

  • Damian Dąbrowski – komplet 7.0 pkt.,
  • Janek Dębski 6.0 pkt.
    Grupa do lat 8
  •  Filip Byczak II miejsce
    Grupa do lat 14:
  • Jan Gregorz VI miejsce
  •  Daniel Piotrowski VII miejsce

XI Memorial Szachowy im. S.Szumskiego i M.Kostki – 3 listopada 2012 r.

  • W grupie do lat 15  Daniel PIOTROWSKI zajął III miejsce,
  • Jan GREGORZ – VI miejsce.

Grand Prix Szczecina „4 pory roku – jesień 2012”

  • W grupie C do lat 12 zwyciężył Szymon URBAN,
  • trzecie miejsce zajął Patryk MIKE.
  • Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Maja LEWANDOWSKA
  • W grupie B z dorosłymi III miejsce zajął Kacper KWAŚNIAK,

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Szachach (ZP i WP) – 15-22 września 2012 r.

  • Damian DĄBROWSKI – I miejsce,
  • Patryk MIKE – III miejsce w swoich grupach wiekowych

„4 pory roku – lato 2012”8 września 2012 r.

  • W grupie C (do lat 12) zwyciężył z kompletem punktów Szymon URBAN
  •  najlepszą zawodniczką okazała się Daria DWORZYŃSKA.
  • W grupie B (z dorosłymi ranking do 1800 pkt) Kacper KWAŚNIAK – II miejsce.


Rok szkolny 2011/2012

Szachowe Mistrzostwa Szczecina Przedszkolaków  – 2 czerwca 2012 r.

  •  Norbert Dąbrowski – zwycięstwo
  • Kevin Sukiennicki – II miejsce
  •  Michał Kujawski – III miejsce

Turniej szachowy organizowany przez „Gryf” Szczecin – 19 – 20 maja 2012 r. /na III i II kat./

  • Jan Grzegorz – zwycięstwo 

 


 

Turniej szachowy organizowany przez „Gryf” Szczecin – 19 maja 2012 r. / na V i IV kat./

  • Daniel Piotrowski – zwycięstwo

    Euroregionalny turniej szachowy – 1 maja 2012, Gryfino

  • Damian Dąbrowski – I miejsce
  • Kacper Kwaśniak –  III miejsce
  • Jan Gregorz –  V miejsce
  • Daniel Piotrowski – VI miejsce

Mistrzostwa Szczecina Szkół Podstawowych – 21 kwietnia 2012r.
Kacper Kwaśniak –
mistrzem Szczecina
Szymon Urban –
wicemistrz Szczecina


Mistrzostwa Polski w Szachach do lat 10, marzec 2012 r.
Damian Dąbrowski –
8 miejsce


Mistrzostwa Europy w szachach szybkich do lat 10, Warszawa, grudzień 2011 r.
Damian Dąbrowski –
brązowy medal


Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich,Szczecin, listopad 2011 r.
Patryk Mike w grupie do lat 8 –
brązowy medal
Damian Dąbrowski w grupie do lat 10 –
brązowy medal
Jan Gregorz –
wypełniona norma na IV kategorię
Jan Pawłowicz –
wypełniona norma na V kategorię
Oskar Czupowski –
wypełniona norma na V kategorię


Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, październik 2011 r.
Damian Dąbrowski – II miejsce