XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „POEZJA W OBRAZACH” – wyniki

Już po raz jedenasty Pałac Młodzieży w Szczecinie, zaprosił uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, domów kultury i innych placówek oświatowych do uczestnictwa w konkursie plastycznym, którego celem jest m.in. upowszechnianie poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych i estetycznych. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 119 prac plastycznych (w tym 2 prace ceramiczne) z 24 placówek. Komisja w składzie – Mariola Grochowska (przewodnicząca), Magdalena Kucharska i Ewa Karasińska – nagrodziła, wyróżniła oraz zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej następujące prace:

w kategorii wiekowej 7-9 lat:

3 równorzędne nagrody otrzymują:
• Małgorzata Kuleszczyk, 8 lat – do wiersza Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod Zgierza”,
SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim Opiekun: Bożena Gajewska

Lena Makoś, 7 lat – do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, Bolesławicki Ośrodek Kultury- Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu, Instruktor: Stanisława Wojda-Pytlińska

Ula Sobiecka, 7,5 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Bajka o królu”, MDK Filia „Przystanek Maciuś”, Płock
Opiekun: Danuta Znyk,

8 równorzędnych wyróżnień otrzymują:
Cyprian Rodzik, 9 lat – ceramika do wiersza Juliana Tuwima „Kotek”, Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, SP Nr 3 w Polkowicach
Opiekun: Małgorzata Wacińska

Zuzia Tarnawska, 9 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Leń”, Pracownia Rysunku, Malarstwa i Grafiki, Pałac Młodzieży Katowice
Nauczyciel: Agnieszka Zając-Wnukowska

Maja Nowicka, 8 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”, Pracownia Rysunku, Malarstwa i Grafiki, Pałac Młodzieży Katowice
Nauczyciel: Agnieszka Zając-Wnukowska

Julia Pieniążek, 6 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Stonoga”, Młodzieżowy Dom Kultury Żyrardów
Nauczyciel: Bożena Liszewska

Gabriela Wąsikowska, 9 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Siedmiomilowe buty”, Młodzieżowy Dom Kultury Żyrardów
Nauczyciel: Bożena Liszewska

Krzysztof Marach, 8,5 lat – do wiersza Wandy Chotomskiej „Kurczę blade”, SP Nr 61 Szczecin
Opiekun: Barbara Wilewska

Michał Garlej, 7,5 lat – do wiersza Tadeusza Śliwiaka „Jedna papuga”, Młodzieżowy Dom Kultury filia „Przystanek Maciuś” Płock
Opiekun: Danuta Znyk

Maria Wiśniewska, 8 lat – do wiersza Wandy Chotomskiej „Wypożyczalnia skrzydeł”, Szkoła Podstawowa nr 3 Tomaszów Lubelski
Opiekun: Bożena Gajewska

w kategorii wiekowej 10-12 lat:

3 równorzędne nagrody otrzymują:
Nikola Janiak, 10 lat – do wiersza Agnieszki Karcz „Parasolki”, Młodzieżowy Dom Kultury filia „Przystanek Maciuś” Płock
Opiekun: Danuta Znyk

Aicha Hanaf, 10 lat – do wiersza Franciszka Kobryńczuka „Kocia Muzyka”, Bolesławicki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe  Centrum Ceramiki w Bolesławcu
Opiekun: Stanisława Wojda-Pytlińska

Ania Jabłońska, 10 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Małpa w kapieli”, Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni” Zamość
Opiekun: Maria Śliczniak

4 równorzędne wyróżnienia otrzymują:
• Kinga Kurek, 10 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Mucha”, Pałac Młodzieży Katowice
Nauczyciel: Agnieszka Zając-Wnukowska

Jakub Miś, 11 lat – do wiersza Kingi Pitali „Stary Kraków”, SP Nr 162 w Krakowie
Opiekun: Maria Śmigla, Małgorzata Owsianka

Magdalena Panek, 11 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Małpa w kąpieli”, SP Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
Opiekun: Iwona Jędruszko

Miłosz Wojtowicz, 11 lat – do wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, Bolesławicki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu
Opiekun: Stanisława Wojda-Pytlińska

w kategorii wiekowej 13- 15 lat:

3 równorzędne nagrody otrzymują:
Gabriela Ryszko, 15 lat – do wiersza Bolesława Leśmiana „Trzy róże”, Indywid. z Puław
Opiekun: Ryszard Rusek

Weronika Goździk, 15 lat – do wiersza Jana Brzechwy „Przepowiednia”, I Prywatne Gimnazjum w Płocku
Nauczyciel: Magdalena Sikorska-Tokarska

Maja Oleszczuk, 15 lat – do wiersza Włodzimierza Pietrzaka „Geneza opowieści”, SP Nr 18 w Lublinie
Opiekun: Elżbieta Starek

2 równorzędne wyróżnienia:
Aleksandra Tomczak, 13 lat – do wiersza Bolesława Leśmiana „Wiatrak”, MDK filia „Przystanek Maciuś” w Płocku
Opiekun: Danuta Znyk

Patrycja Grabarczyk, 13 lat – do wiersza Anny Kwiecińskiej-Utkin „Wróżki czterech pór”, SP Nr 51 w Łodzi
Opiekun: Katarzyna Stachowiak-Książek

w kategorii wiekowej 16-19 lat

2 równorzędne nagrody otrzymują:
Seweryn Gołdyn, 16 lat – ceramika do wiersza Bolesława Leśmiana „Przyśpiew”, Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, SP Nr 3 w Polkowicach
Opiekun: Małgorzata Wacińska

Maria Szewczyk, 17 lat – do wiersza K.K. Baczyńskiego „Don Kichot”, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
Instruktor: Renata Sobczak

2 równorzędne wyróżnienia otrzymują:
Marlena Wiśniewska, 16 lat – do wiersza Adama Mickiewicza „Niepewność”, SP Nr 11 w Bobolicach
Nauczyciel: Izabela Skiba

Monika Kosieradzka, 17 lat – do wiersza Marii Konopnickiej „Żuczek”, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej
Instruktor: Renata Sobczak

Laureatom oraz osobom wyróżnionym zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Będą one do odbioru w Dziale Organizacyjnym Pałacu Młodzieży – PCE bądź przesłane na adres danej placówki, która dokonała zgłoszenia uczestnika konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym i przypominamy, że wystawa pokonkursowa trwać będzie od 30 maja do 13 lipca 2018 r. w siedzibie Pałacu Młodzieży – PCE w Szczecinie (I piętro). Zapraszamy!


Dodaj komentarz